Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem infrazářič vs halogenový zářič

dobrý den, může mi někdo prosím vysvětlit rozdíl mezi infrazářičem a halogenovým zářičem?

některé obchody je spojují do jedné kategorie a jiné zvlášť
jde jen o jiný typ trubice (křemíková vs halogen) nebo je i jiný efekt topení
děkuji
lock (karel)

díky za upřesnění
takže halogen je proti infra více sálavý

je nějaký rozdíl ve vzdálenosti od zářiče? myslím tím jestli bude tepelný efekt stejný pokud budu stát 2 metry od zářiče nebo třeba 5 metrů (chci to využít především na likvidaci plísně a mokrých rohů na zdech)

jinak píšete o pocitu táboráku kdy je vám teplo na předek těla ana záda zima. Lze zářiče kombinovat tak aby pokryly např. celou místnost s tím že osoba sedící vprostřed bude ohřívána zepředu i zezadu?