Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení stropu ze sádry

Dobrý den mám skladbu stropu od spodu
Sádra-parozábrana-mezera 20 cm kde jsou po metru trámy -pak na trámech jsou fošny a na ní nějaká hlína asi 10 cm.
Na jaře budem dělat novou střechu je možné tu hlínu odstranit odklápět postupně fošny a do mezery dát 20 cm vatu?Na vatu mám dát také paro zábranu a pak zpět zaklopit fošnama.Bude to tak OK nebo je potřeba ještě něco.

Můžete vatu vložit mezi trámy, ale nesmí se vahou vaty poškodit parozábrana a musí být dobře utěsněná i u zdí, jinak si zaděláváte na potíže. Navrchu musí mít vata možnost odvětrat příp. zkondenzovanou vodu. Takže pro pochůzné řešení rošt s odvětráním. Parozábrana navrch nepatří, u střech se dává paropropustná, je pojistná proti průniku vody střechou.
A trámy mají horší vlastnosti než vata, budou se chovat jako tepelné mosty, je vhodné mít jednu vrstvu, třeba menší přes trámy.