Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krbová kamna kouří

Dobrý den,mám dva roky krbová kamna thorma-bozen a nikdy žádný problém.Ted co nastaly mrazy tak mi přijde že nemají kamna tah a kouří mi všude možně,připadá mi že i tam kde je těsnění.Abych roztopil,mám spodní dvířka pootevřená,abych měl větší tah,ale to ted nelze,prostě to kouří a to pořádně.Je možné že by mi odešlo těsnění?komín zanesen není protože před dvěmi měsíci tam byl kominík.Díky za radu

2 měsíce? Za tu dobu to může být klidně zanesené.
1. Kontrola kouřovodu z kamen a vyčištění.
2. Kontrola komína.
3. V ústí kamen do kouřovodu podpálit noviny, ty musí prohučet.
Zatopit - papír, třísky, klidně kostku PEPA. A nenechat vystydnout komín.

Topím v Petrách třetím rokem suchým dřevem nebo dřevěnými briketami, až na to časté přikládání a příliš velký výkon jsou prima. To skleněné okénko nepotřebuji. Naopak brání použití uhlí prohořívacím způsobem.