Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krbová kamna kouří

Dobrý den,mám dva roky krbová kamna thorma-bozen a nikdy žádný problém.Ted co nastaly mrazy tak mi přijde že nemají kamna tah a kouří mi všude možně,připadá mi že i tam kde je těsnění.Abych roztopil,mám spodní dvířka pootevřená,abych měl větší tah,ale to ted nelze,prostě to kouří a to pořádně.Je možné že by mi odešlo těsnění?komín zanesen není protože před dvěmi měsíci tam byl kominík.Díky za radu

Hodně suchých novin do krbu,otevřít komín a klapku spodního vzduchu, zapálit noviny a nechej tak na centimetr pootevřená dvířka krbu pro lepší průchod vzduchu.Podle všeho ti vystydnul komín, tímto ho ohřeješ.Pak většinou chytne tah.Teda pokud ti to takhle hulí při roztápění krbu.

To já minulou zimu taky na pohodu topil no a jednou jsem se vrátil po tahu domů ve dvě ráno.Venku mrzlo, kamna vyhaslý, mladá topit snad ani nepotřebuje, ta hřeje jako přímotop sama o sobě.Říkám si se čtyřmi promilemi v krvi, no Tomáši zatopíme si aby nám bylo do rána teplíčko.Narval jsem tam v opilecké pýše trochu novin a kartonů, třísky a silnější dříví najednou a zapálil.Ve chvíli nebylo v pokoji vidět na půl metru, já vožralej zápasil s krbem, všechno vyuzený včetně veškerého oblečení ve skříních a černej pokoj.Takže druhej den velké prádlo a na jaře malování pokoje :-D

Od času kedy sa toto topné teleso objavilo na trhu a začalo užívať, ne ako doplnkový zdroj tepla ale ako náhrada klasického kotla, nechcel som veriť miere naivity stavebníkov, co si toto instalovali.

Myslím, že po tejto zime predaj krbových kamen prudko poklesne a hodne ich bude aj v zberniach šrotu. .... :-/

Já to také vidím že půjdou do šrotu.Myslím si že je to od toho mrazu,nebo tlakem,ale přijde mi to divné.Včer jsem už měl také stejné problémy,hodinu po rozhoření to furt kouřilo,pokaždé když jsem otevřel spodní dvířka,jakmile sem je zavřel tak dobré,jenomže to nehořelo...nechápu to

Já si proto pořídil kamna s jedněmi dvířky a hlubokym topeništěm (45cm) a uzká a nízká. Naprostá spokojenost. Taky jsem měl petry a šli okamžitě ven. Jo chybami se člověk učí . Naši vyrobci moc neumí vyrabět kamna na dřevo. Spíš tady převlada tendence prodavat vysoka kamna s velkymi dvířky. Potom se nedivte ,že to občas začoudí.Velká dvířka potřebují velky tah(pruměr komína)

Pred časom istý prispievateľ perfektne vystihol, názor ktorý mám o krbových kamnech: kotelna v obýváku, dodal: chybí iba špalek se sekyrou vedle kamen.

Presne tento názor mám, kotelna je charakteristická pár nepeknými vlastnosťami:
- bordel z dreva
- bordel z popola
- bordel z komínu, občas netahá alebo nárazový vietor natlačí dym do miestnosti

Topení krbovými kamnami toto prenieslo do obytného priestoru, plus k tomu, ich specialita, nedostatočná výkonová rezerva pre prípad počasia posledných týždňov.

Trochu aj rozumiem faktu, že sa nechalo zblbnúť tolko ľudí, vyrástli v panelákových bytoch, bez vlastnej skúsenosti s kúrením a tvrdým počasím, zblbli predstavou romantiky plápolájuceho plameňa a nízkou cenou.

Pane joseph. Ldyž jsem vybíral kamna, tak jsem se díval i na am. diskuse. A tam s životností 20 let nemají žadny problém. Plašt 5-6mm.horní plech i 10mm. A s dostatečnym vykonem nemají žadny problém. Mají topeniště 60 ale i 100dm3. Samozřejmě potom nemají dobu přikladaní 2 hodiny , ale třeba 3 krat za den.Nebo i 1 krat za den. Ale to je spíš na podzim a jaro .watch

No a na diskusích byly z 90 procent dotazy na kamna než kotle. Je to prostě o ceně. Kotle jsou tam spíše pro bohaté lidi. A kamny vytápí velké domy - 200 i 300m2. Takže jsem zjistil ,že jsme zde hodně BOHATÝ :-):-):-)

Ja viem, kotle na tuhé palivo tu má, teda na Slovensku, určite cez milion lidí, od doby, odkedy sa topí ústredným topením, 50-60 rokov. Mnoho z nich, sú tie pôvodné, teda majú 50 rokov. .... :))

Krbové hračky, zatial môže mať instalovaných, naozaj odhadujem, možno stotisíc. Značná časť ich využitia je ako doplnkový zdroj, počas prechodného obdobia, inak kúria plynom. Usudzujem tak z toho, co pozorujem v okolí. Je to spôsob ako znížiť náklady.

Samozrejme nie sú to nijako presné čísla, v inom regione to môže byť inak .....

Prax ukáže, co je dobré riešenie. Nekdo ale bude mať smolu s ten poznatok draho zaplatí. ....:-/

Inak na US diskusie by som moc nespoliehal ... 20-30 rokov bude maximálna životnosť ich drevených domov, kde steny sú rámové konstrukcie z hranolkov 50x80 mm, hlavná technologia spájania je zbíjanie klincovačkou a lepidlá. Zvyšok stavby sú tepelnoizolačné materiály a povrchové vrstvy. Tie steny je naozaj možné preraziť päsťou ..... :-D
To záhradné chatky u nás, sú stavby na večnosť proti ich stavbám, nechápem ako dokážu tú polepenú, pozbíjanú hrbu triesok oceňovať na $ 200-300-400 tis .... ;-)

Istý už klasický film, má príhodný názov na toto: Bohové musí být šílení

2 měsíce? Za tu dobu to může být klidně zanesené.
1. Kontrola kouřovodu z kamen a vyčištění.
2. Kontrola komína.
3. V ústí kamen do kouřovodu podpálit noviny, ty musí prohučet.
Zatopit - papír, třísky, klidně kostku PEPA. A nenechat vystydnout komín.

Topím v Petrách třetím rokem suchým dřevem nebo dřevěnými briketami, až na to časté přikládání a příliš velký výkon jsou prima. To skleněné okénko nepotřebuji. Naopak brání použití uhlí prohořívacím způsobem.