Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NAFTOVÁ KAMNA - použití jiných, dostupnějších paliv

Z důvodu zkrácení výzkumu systémem "pokus-omyl":-), prosím o radu, kterak ve starých klasických naftových kamnech (Fiko,MARS?,s vývodem do komína) 5kW spalovat použitý hydraulický olej. Potřebuji temperovat užitkový prostor na teplotu nad nulou a v těchto podmínkách špatně teče "karburátorem" v kamnech i nafta, protože dávkování je z výroby seřízeno na 4cm3 při 20C, a zde je pod nulou. Topný výkon 5KW zde neumožňuje dosáhnout teplotu k zmíněným 20C a nalitá, předem ohřátá nafta, průchodem systému trubiček opět vychladne dřív, než doteče do spalovacího prostoru. Prosím o ověřené informace, o dohady jsem se již postaral sám;-). Děkuji za případnou diskusi.

prostě bych železnou trubičku od karburátoru do bubínku nahradil měděnou a případně jí ještě obalil šňůrou a kolem karbíku namotal měděný drát nebo trubičku od kotlíku(kolem kotlíku-kolem karbíku)...celá kamna bych ještě obestavěl plechovýma zábranama,jako se dřív dávala například mezi kamna a nábytek a udržoval je tak ve vyšší teplotě než okolí,na komín bych ještě koupil bubínek,který zvyšuje účinnost kamen,mám kamna na chatě v dílně a i když jsou hodně zmrzlá a je v nich parafín a né nafta,hoří dobře,leju do nich kde co,i různé oleje,dokonce se jednou tak rozpálily,že se zepředu a z boku opálila barva :-))