Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jakou nejsilnější žárovku vybrat?

zdravím,
potřebuji koupit nový lustr. na novém lustru je napsané že lze použít zdroj světla max 60W
(asi kvuli teplotě a možná průměrů vodičů),
u normální žárovky 40w je málo světla, tzn. můžu koupit třeba uspornou zarovku 20W (která má cca svítivost jako stará žárovka 100w)?

díky

loading...

Sežeň si halogenovou žárovku - esteticky to lustr nezprzní, poněvadž to vypadá úplně normálně. Má to o cca 40% vyšší svítivost, než žárovka se shodným příkonem. Já mám v hlavním světle v pokoji 105W halogen (má to svítit jako 150W) a fakt to svítí jak hovado.