Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Musky kolem kvetinace

Dobry den vsem.Resime s pritelkyni problem v podobe malych cernych musek kolem kvetinace pokojove rostliny.Musky vyletaji a vraci se ke kvetinaci,je jich docela mnoho. Znate nekdo ucinny pripravek ci metodu jak se jich zbavit.Presazeni udajne nepomaha.Dekuji za kazdou radu.

taky jsme je před lety měli, kupte takové lepové desky, kus plastu, na jednom konci špička pro zapíchnutí a je na tom takové žluté lepivé. Mušky se nalepily, zmizely a kupodivu už se od té doby nikdy neobjevily. Bohužel název už po letech nevím, rozměr cca 5x15 cm.

Taky je na ně dobrej hřebíček (koření, ne ze železářství) zapíchat do květináčů, tyhle potvory ho nesnáší, tak se odstěhují jinam.
Osvědčená metoda jak se jim vyhnout je, před přesazováním koupený substrát upéct v troubě, čímž se zničí jejich vajíčka. Pak navhlčit a přesazovat kytky. V tom koupeným totiž bývají skoro vždycky.