Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kočky kolem domu

dobrý den,
kolem našeho domu a na zahradě se dle vlastní vůle potulují kočky mnohých sousedů, což by ani tak nevadilo, pokud bych neustále po nich nemusel uklízet exkrementy a celou noc se mi nerozsvěcovalo světlo (citlivost má na minimum, snižovat už to nemá smysl) - máte nějakou radu, jak kočky vypudit? (kromě psa, toho si z důvodů alergie dítěte nemůžeme dovolit)
děkuji předem

Jediná funkční rada - přes jaro,léto, podzim chránit pozemek postřikovačem na PIRu, ideální pro zahrádkáře a chalupníky s trávníkem.

Kvůli kočkám jsem PIR čidlo odpojil a přidal vypínač, jak píše Joseph, jde to i bez něj. Navíc pokud jsem před ním stál, tak zhaslo, člověk musel mávat rukou, aby dokončil řeč se sousedkou.
Ani vlastní kočka tě neuchrání - jejich vztahy jsou jako lidské, s někým se nesnesou, někoho tolerují, protože jim natloukl a s někým kamarádí. Ochcávání igelitu a umělých plachet je jejich vášní.
Nezahrabané bobky na prostranství jsou teritoriální značky, jinak se snaží, u mne třeba pod smrkem v jehličí, nebo u soklu domu je nezmrzlá hlína, tak chodí tam. A to i když mají doma udržované bobkoviště.

prostě tazatelova zahrádka je něco jako kočičí trojstátí (Šluknovsko) nebo dokonce čtyřstátí... :-)

a kočky se řídí jednoduchými slogany:

- kdo nesere, jako by ani nebyl
- sraly jsme před Rakouskem, budeme i po něm
- kočičí závazek: každý den jedno hraniční hovno.

Sorry. Peace. ;-)