Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kočky kolem domu

dobrý den,
kolem našeho domu a na zahradě se dle vlastní vůle potulují kočky mnohých sousedů, což by ani tak nevadilo, pokud bych neustále po nich nemusel uklízet exkrementy a celou noc se mi nerozsvěcovalo světlo (citlivost má na minimum, snižovat už to nemá smysl) - máte nějakou radu, jak kočky vypudit? (kromě psa, toho si z důvodů alergie dítěte nemůžeme dovolit)
děkuji předem

Rada by byla, ale tu asi nechceš slyšet: pořiď si vlastní venkovní kočku/kocoura, ta si svůj rajón ohlídá.

Kočky obvykle zahrabávají. Nečiní tak pouze vysoce dominantní kusy, aby daly najevo svou převahu nad ostatníma. V zamrzlé půdě se ale hrabat nedá.

Oplocení, aby ho kočka nepřelezla a nepodhrabala, drahé, občas nevhodné.
Debata se sousedy asi nic nevyřeší, taky kočku neuhlídají. Navíc kočky mají široký rajón působnosti, mohou to být klidně 10 domů vzdálení jedinci.
Řešení právní cestou. Nedovedu si představit ale definitivní vyřešení. Zhoršení sousedských vztahů ale nepochybně.

Podle mě nezbyde, než se s tím smířit. Někdo obtěžuje kočkama, někdo štěkajícím čoklem, někdo topením (a smraděním) uhlím/dřevem, někdo po nocích řve/tancuje.

kolem našeho domu .... se dle vlastní vůle potulují kočky

Spikli se všechny chlupaté potvory světa, proti této rodine. Kočky z okolí chodí tam srát.
Nikam jinam né ?
V celé ulici ? Jenom k tobě ?
Potom máš špatnou karmu .... Je to nejaká pomsta kočičích bohů ....

Spát nemohou, světlo se rozsvěcuje.

Pred 15-timi rokmi, tento vynález sarozsvěcovací, nemal skoro nik a nikomu nechýbal. Co tě nutí provozovat tento pekelný vynález na Tvojej vlastnej nehnutelnosti, ak ti bere spánek ?

Chcel som řici, nedelat problém z toho, co problém není. Kočky srát musí, kde to na ne přijde, tam to dle vlastní vůle udelaj.

Nejsi na svete sam/sama, tento svet nepatří iba nám aby sme iný život, co nekomu se z nejakého malicherného dúvodu nelíbi, hubili. Nech žít taky jiné tvory. Třeba kočky sousedovic.

Jediná funkční rada - přes jaro,léto, podzim chránit pozemek postřikovačem na PIRu, ideální pro zahrádkáře a chalupníky s trávníkem.

Kvůli kočkám jsem PIR čidlo odpojil a přidal vypínač, jak píše Joseph, jde to i bez něj. Navíc pokud jsem před ním stál, tak zhaslo, člověk musel mávat rukou, aby dokončil řeč se sousedkou.
Ani vlastní kočka tě neuchrání - jejich vztahy jsou jako lidské, s někým se nesnesou, někoho tolerují, protože jim natloukl a s někým kamarádí. Ochcávání igelitu a umělých plachet je jejich vášní.
Nezahrabané bobky na prostranství jsou teritoriální značky, jinak se snaží, u mne třeba pod smrkem v jehličí, nebo u soklu domu je nezmrzlá hlína, tak chodí tam. A to i když mají doma udržované bobkoviště.

prostě tazatelova zahrádka je něco jako kočičí trojstátí (Šluknovsko) nebo dokonce čtyřstátí... :-)

a kočky se řídí jednoduchými slogany:

- kdo nesere, jako by ani nebyl
- sraly jsme před Rakouskem, budeme i po něm
- kočičí závazek: každý den jedno hraniční hovno.

Sorry. Peace. ;-)

Taky máme kolem domu dost koček a s...u všude, ale zas to má velkou výhodu, nepamatuji se, od doby kdy tu jsou, že bych tu viděl myš či jinou takovou potvoru, jen mrtvou. A že myší a hryzců tu bylo mraky, ani brambory ve sklepě jsem nemohl mít, natož zasadit nějaký strom. Prostě v tom nehledej jen to nejhorší, je to prostě potulný tvor. A doufám, že se tu neobjeví nějaký příspěvek o likvidaci koček, protože takových lidí dost přibývá.

Stop kočka v granulích jsem použil na ochranu pidi předzahrádky. Fakt to fungovalo, kočka už obrazně řečeno stáhla kalhoty, když zachytila pach, chvilku hledala jiné místo a odtáhla. Ale stačily 3 dny a vyprchalo to. Déšť to likviduje okamžitě. Takže za 150,- jsem ochránil asi 3m dlouhou předzahrádku po nějakou dobu, než si potvora našla jiné místo a kdyby si ho nenašla, tak už bych to asi vzdal.
A pak ještě funguje nějaká rostlina, tuším kopřivěnka psí, která funguje podobně.

Měl jsem stejný problém - na léto se stěhujeme do chatky v zahrádkářské kolonii s celou domácností, tzn i s kocourem. Ten pacholek si vybral jako svůj hajzlík zahrádku nejprotivnější sousedky (ó kočky jsou velice inteligentní!). Nejsem konfliktní typ, takže jsem utratil za různé spreje a posypy zbytečně skoro litr a nic.
Jednou u piva mi známý veterinář doporučil přípravek (vypadalo to jako lízátka na špejli, zapíchlo se to tou špejlí do země), rozmístili jsme asi 6 kusů po zahrádce sousedky a kočičák už se tam neukázal. Lízátka vydržely asi 3 měsíce, už tam roky nejsou a kocour má teď záchod na naší letité hromadě písku. K sousedce ani nepáchne. Bohužel veterinář už je na pravdě boží, název jsem zapomněl, tak jedině zkusit pátrat.