Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvere ke skrini - panty

Ahoi,

stala se nam takova vec, ze se nam rozbily dvirka ke skrini, stalo se to uz pred delsi dobou ale budu to resit az ted. Jde o to ze mame skrin, ale nema dvirka. Truhlare si kvuli tomu zvat nebudu. Potrebuju poradit, jak daleko od kraje musi byt vyvrtana dira o prumeru 35mm pro tento pant?.
Mozna amaterska otazka ale radsi se skusim zeptat nez mi odpovite "od oka" :-)
Mno a co se rozmeru dvirek tyce, mely by byt asi stejne siroke jako je vnejsi obvod skrine, ze?

přesne tak, existuje přípravek který Vám přesně urči vzdálenost vrtané díry. Záleží také jestli chcete aby dvířka překryly hranu skřínky nebo aby dvířka byly zároveň s hranou skřínky (uvnitř). Doporučuji na dvou kouscích zbytku nejakého dřeva nejdříve předvrtat na nečisto udělat si jakousi šablonu a tak si ověřit zda bude vše ok na čisto. Pant ma štelování snad do všech směrů, ale je to spíše na jemné seštelování.

Ahoj,

Diky vam za rady, zvolil jsem panty nalozene, dvirka pres celou plochu, s rezervou jsem pocital kvuli olepeni hran a pouzil jsem 0,5mm hranu.
Dvirka to budou dvoukridle, jen ted nevidim rozdil mezi tim nalozenym a polonalozenym pantem?

Diky, takze kdyz mam korpus na ktery chci dat dvoje dvirka, a kdyz zvolim polonalozene panty. Rozmer korpusu je 80cm, (vnitrni rozmer 76,4cm, tloustka materialu je 1,8cm) tak optimalni velikost dvirek by mohla byt 39,5cm ? ABS hrana na dvirka se pouzije 0,5mm.