Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nové matrace - jaké vybrat?

Dobrý den ve spolek. Můj dotaz je pro všechny, kdo si v posledních letech kupovali nějakou "lepší" matraci. Já totiž spím na klasické staré a obyčejné matraci, ale dost často mne v poslední době bolí záda.

Chtěla bych nějakou matraci, která mi od bolestí ve spodní části zad pomůže (jasně, že ji nevyřeší, ale doufám alespoň zmírní), ale nikde na internetu se mi nedaří najít odpověď která že by to měla být.

Co jsem si tak pročítala články, dobré by měly být:

matrace ze studené pěny
latexové matrace

Problém ale je, že všechny informace, které jsem našla asi psali prodejci matrací - mě spíš zajímají zkušenosti konkrétních lidí. Proto prosím, pokud máte některé z uvedených typů matrací, můžete se podělit o zkušenosti?

Je mi jasné, že to budu muset zkombinovat ještě s postelovým roštem a anatomickým polštářem, ale myslím, že mým zádům by to mohlo hodně ulevit...

mo my jsme kupovali ty latex + žíně 3x a syn , snacha a vnuk si to nemohou vynachválit. Já s manželkou máme latexové ale už staré a uvažuji rovněž o těch latex+žíně. Dobrá matrace se levněnekoupí. Syn si pochvaluje zlepšení problému se zády...rošty mají lamelové, vnuk nějakou postel od nejfutonu. Ale museli si zvyknout na tvrdší matrace...

Dobrý den,
pokud hledáte nějaké bližší informace o jednotlivých typech matrací, můžete navštívit např. http://www.kralovske-spani.cz/jak-spravne-vybrat-m atraci/ Jsou tam stručně popsány výhody i nevýhody jednotlivých typů.

Začal bych ale tím, jakou máte nyní postel a rošt - na roštu totiž záleží i při výběru matrace a to především, když chcete použít stávající a nekupovat nový. Například pro pružinové matrace můžete použít i jednolitou desku, pro jiné typy matrací ale už musí být laťkové nebo lamelové rošty, aby mohla matrace dýchat...

To je třeba zkusit. Studená pěna je materiál, který je milován a zároveň zatracován. Má totiž schopnost pomalu se bořit a to se někomu nelibí - pocit pomalého propadání. Nevím kolik do toho chcete vrazit, ale máme doma jednoho Jelínka a tři matrace Valty System. Různí výrobci, ale systém a schopnosti podobné. Je to úžasné spaní. Jinak zkuste matraci z latexu Gaia od Gumotexu - byla ve výběru a líbila se mně i známýmu, Valty byl ale lepší...

Já jsem v Ikei byl a podle mě jsou jejich matrace šíleně předražené. Možná levné řady, ale když jsem pokukoval po nějaké taštičkové, valil jsem oči. Úplně základní low-end hustota 159 pružin/m2 a chtěli za ni 9 000 Kč. O krapet lepších 187 pružin/m2 stála nehorázných 11 000 Kč. To je opravdu výsměch. Navíc ani u nejdražších variant není volitelná možnost jiného typu potahu. Stačí si zajít do prodejny nějakého výrobce matrací a je to jako jiný svět...

Zajímavé - já tam vidím taštičkovou s vámi uvedeným počtem pružin za 3990kč (momentálně tedy dokonce za 2990).

SULTAN HAMNVIK
Pružinová matrace
3 990,-
2 990,-
Číslo výrobku 701.524.72
Délka:200 cm
Šířka:90 cm
Tloušťka:25 cm
Prohlédnout si výrobek
Cena platí pouze v Praha Černý Most.
Klíčové vlastnosti

Latex ve výplni uvolňuje tlak na tělo a umožňuje celému tělu lépe odpočívat.

Aktivní taštičkové pružiny poskytují potřebnou podporu pro vaše tělo a snižují tlak na ramena a boky.

Elastická látka na vrchní straně matrace zabezpečuje lepší oporu těla.

Pružinová konstrukce zajišťuje dostatečnou cirkulaci vzduchu, poskytuje příjemné klima pro spaní.
Užitečné informace

Pevnost: tvrdá.

159 pružin/m2

Nutno doplnit roštem postele nebo rámem matrace.

Možná, kdybyste uvedl aspoň rozměr, o kterém píšete....

Samozřejmě že mají i levné. Já jsem bral v potaz "lepší" modely a to HJARTDAL, HASLUM a HEGGEDAL, všechno v klasické velikosti 200x90. Jinak na Hamnivik si zkuste lehnout a ležet na ní tak 10 minut a trochu se převalovat... Tloušťku latexové desky Ikea raději neudává, roznášecí filcová vrstva je podle mě ošizená, protože při válení jsou za chvíli lehce cítit kovové části. U těch dražších se tento problém nevyskytoval, ale o poměru cena/výkon jsem psal výše. Já jsem si totiž původně chtěl v Ikei matraci koupit na radu známého, a tak jsem tam proležel všechny matrace schopné unést 80 a víc kg. Strávil jsem v prodejně dobré 2 hodiny. Podobné matrace jsem zkoušel v Gumotexu a ty byly mnohem lepší za stejnou a nebo o něco vyšší cenu. Za dob studia jsem měl matraci od Ikei (200x140), stála kolem 7000 Kč. Po čtyřech letech byla proležená.

Aha, asi jsem větu "Úplně základní low-end hustota 159 pružin/m2 a chtěli za ni 9 000 Kč." pochopil jinak, než, že "Já jsem bral v potaz "lepší" modely".
To je fuk. Sám z Ikea matraci nemám, nicméně co jsem zkoušel, nepřišly mi obecně tak hrozné - ovšem 4 roky jsem nestrávil na žádné z nich, takže o kvalitě se přít nebudu.

Já jsem si ji koupil zároveň s postelí 200x140, která stála necelé 2 tisíce. Měl jsem zaplacený odvoz, tak jsem matraci už neřešil a koupil jsem ji tedy v Ikei taky. S krátkou životností nejen matrace jsem počítal. Každopádně na dlouhodobější vybavení je lepší matrace pořádná. Ke konci živontnosti se ohlásily záda a musela pryč. S nynější matrací jsem více než spokojen. Skládačka, složená přesně dle mých představ.

Moc jsem na lepší matrace nevěřil, až jsem dostal kvůli zádůmě nějakou vysokou a drahou. Nemá péra, zato asi 8 vrstev a na povrchu studenou pěnu. Přesto že mám větší váhu, (podle tabulek bych měl měřit 260 cm) tak se na ní spí dobře a záda nebolí. Značka nic neřeší, protože výrobci mění modely každou chvíli. Chce to zkusit si na ni lehnout. Pér se bojím, protože dnes je dělají asi z obyčejného drátu a rychle se proleží.

Já jsem také přemýšlel o Dormenu, hlavně z toho důvodu, jak dřív do mě valili reklamy z televize. Potom mě ale přesvědčil článek o tom, jak vybrat matraci, který posílal někdo v tomto tématu, abych si zašel matraci vyzkoušet osobně. Dobrý je i tento článek ze stejného webu o výšce patrace vysoke-matrace kde se píše, že skoro vždy platí, že čím vyšší výška, tím lépe. Nejsem zrovna drobek, takže pro mě zásadní informace.

Zdravím, mám osobní zkušenost s latexovou matrací (Matrace Flair Super z www.matracetropico.cz) a musím říct, že je to se zády teď mnohem lepší. K nové posteli jsem přidala i cvičení na záda, protože samotná matrace rozhodně nestačí. Matrace je sice docela těžká, ale to mi nevadí, protože pod postelí nemám úložný prostor. Takže pokud máte, tak si kupte postel, která se bude snadno otevírat i s těžší matrací.