Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Termostat

Mam male elektricke vytapeni v koupelne (asi 200W na 1.5m2) pripojene na svetelny okruh. Termostat Auratron 3000, ktery jsem k tomu poridil, mi pri zhasnuti svetel a tim kratkem zakolisani napeti prejde do resetovaneho stavu. Nevite, jak termostat pred kolisanim napeti ochranit? Nebo je to chyba?

Diky

Co je to za topení? Nějaký topný panel? Doufám, že ten žlutozelený vodič je zapojen na kostru toho
topení:!: V koupelně je všechno dost nebezpečné!!
Pokud termostat vynuluje při pouhém zapnutí/vypnutí světla, něco je silně v nepořádku. Žárovka 60W v normálním případě nezpůsobí zakolísání napětí. Buď je chyba v termostatu, nějaká extrémní citlivost na rušení, ale spíše bych čekal chybu v el. instalaci. Překontrolovat spoje v krabicích, u jističů a podobně, vzlášť, jsou li ještě použity hliníkové vodiče. Očekával bych že to někde začíná hořet.