Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jaký je časový limit na přepsání vozidla na nového majitele?

Zdravim,
chtěl bych se zeptat jestli je nějaký časový limit na přepsání vozidla na nového majitele, nebo jestli je to neomezené.
Koupil jsem motorku a původní majitel už nechal TP přepsat na mě, ale já jsem ještě nebyl na úřadě kde mi vydají novou SPZ a zapíšou mě do TP ještě bydliště a další blbosti. Je na to nějaký limit, nebo můžu jet na evidenci a pro značku třeba za půl roku?
Díky moc!

Máš pravdepodobne na mysli , nie prepis, ale odhlásenie mot. vozidla.Ak to kupuješ z iného mesta, okresu, tak vtedy sa prideľuje nová značka.Pôvodný majiťeľ to odhlási a už je len na tebe kedy si ho prihlásiš na svoje meno.Tam myslím nie je žiadna lehota.Iné je po pri predaji v rámci toho istého mesta.Značka zostáva pôvodná a od dátumu uvedeného na kúpno-predajnej zmluve je potrebné spraviť prepis do určenej lehoty.

Je to z jinýho okresu, takže budu mít značku novou. Ještě jsem hledal na googlu a vyrozuměl jsem z toho taky že to neni omezený.
A ještě jedna otázka, můžu udělat STK když to na mě ještě neni přepsaný? Když totiž je nová STK a do tejdne to půjdu přihlásit tak stačí papír od STK a nemusím dělat evidenci, tudíž bych ušetřil 2 kila (STK je teď propadlá).

tak tě trochu zklamu, na STK musíš kvůli ověření dle tech. průkazu, bez toho ti technickou neudělají a bez té nemá ani smysl jít vozidlo přihlašovat nehledě k tomu, že musíš zaplatit povinný ručení, i když budeš mít prodlevu delší čas tak ti stejně dle dokladu o koupi napaří povinný zaplatit od začátku koupě a může se stát, že ti dají i nějakou pokutu formou penále za nepřihlášené vozidlo. Proto povinný zaplat ihned a přehlásit můžeš později, ovšem s ověřením a technickou

Je to začarovaný kruh.Máš motorku bez osvedčenia, bez STK a ešte k tomu odhlásenú.Teoreticky sa s ňou nikam nedostaneš.Myslím si že k prihláseniu vozidla platnú STK nevyžadujú, ale potom je povinnosť ísť na STK do určitej lehoty, u nás myslím do 7 dní.

Na přihlášení STK platná být nemusí, už jsem jednu motorku bez STK přihlašoval. Takže to akorát půjdu radši pojistit a přihlásim to později. Takže potom budu muset jít na evidenci, přihlásit a teprve pak na STK?

Frede, určitě:
STK si klidně udělejta na svoje jméno, není důležité že jste jen v odhlášce (změna majitele
Není žádná zákonná lhůta na doplnění Vašeho jména, když je tam již jednou vüvedeno na pozici : ohlášeno na:
klidně na evidenci můžete jen bez sankcí až po době jaké chcete, musíte mít jen platnou zelenou, platnou technickou na Vaše jméno, peníze občanku..

Jsem skoro ve stejny situaci.. motorku jsem koupil koncem prosince, hned druhej den si vyridil povinny ruceni, predchozi majitel ji odhlasil na me, ale evidenci mam v planu podniknout az nejak na jare.. prehlasit bys to mel dle zakona tusim do sedmi dnu, ale pri prekroceni tyhle doby se nic nedeje, pokutovany to neni. musis mit jen pojistku. Kdy si tu motorku koupil?