Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pripojenie zalohovacej baterie

mam zariadenie ktore je napajane 9v bateriou. Chcel by som to upravit tak, ze by som to napajal z maleho trafa. Ale nakolko je tam bateria 9V (klasicka zincuhlikova - nenabijatelna) tak by som trafo nastabilizoval na 10V, a tuto bateriu pripojil cez diodu tak, na napetie z trafa bude v zavernom smere, a ked vypadne sietove napetie bude zariadenie napajane z baterie cez tuto diodu. Maly pokles napetia na diode by nemal vadit. Druha moznost je pripojit bateriu cez rele - zypadne sietove napetie - prepne rele. Ale re som nasiel len na 5,mozno 6 a potom az 12V. Ktore riesenie je lepsie, schodnejsie . . . alebo iny napad?

musim tam dat stabilizator, nechcem viacej, ked je to na 9V baterku, a ani neviem kolko ma taka baterka ked je povedzme nova . . . ci nema viac ako 9v . . .

este jedna moznost je, zeby som tak dal nabijaciu 9V . . . ale nebola by tam ziadna naijacia elektronika, takze by to stale tlacilo aj do zariadenia, aj do baterky