Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr terénního auta.

Čau, zase jsem tu pro radu s výběrem auta. Tet od ledna dělám velitele jednotky dobrovolných hasičů u nás v obci a konečně jsem si na obci vyhádal 800000,- na nákup nového zásahového vozu. Přestavuji si terénní čtyřmístní Pick-UP něco jako Nissan Patrol
[http://www.auto10.es/wp-content/se-vende-nissan-pi ck-up.jpg]
Cena by se měla pohybovat okolo 300000,- zbytek potřebujeme na opravu a úpravu vozu, mě se osobně líbí právě Nissany ale nechám si poradit radši od vás jakou ojetinu koupit. Na obsahu motoru a na spotřebě nezáleží, povinné ručení neplatíme. Na korbě vozu bude vysokotlaké čerpadlo a nádrž na 100-150 litru vody, váha asi 300 až 350Kilo. Děkuji předem za tipy.

Já i sloužím jako profi. hasič a co máme za auta je škoda mluvit. Máme auta v základní výbavě, tak když dojde na požár těžko přístupném terénu tak jsme bez dobráku v (_!_), nebo musíme čekat než přijede takzvaní "lesní speciál" z jiné stanice. Na stránkách jako pozary.cz atd. bych se radši poradil o výbavě, ale přes auta si myslím že jsou lepší odborníci zde.

Nebylo.Drtivá většina dostane auto a hotovo.Moc se s nima nikdo nebaví o tom jakej model a jak pěkně vybavenej by ho chtěli.Dostanou to co dostanou a je jim předem řečeno aby byly rádi,že něco dostali.Manas představu má a tak je mnohem lepší se zeptat těch co tomu opravdu rozuměj.

Tak jsem dnes do hasičárny dovalil toho Hiluxe 2,4D a v sobotu na něm začneme dělat. Napřed si ho pěkně nastrojíme, postavíme nástavbu, narveme tam nádrž na vodu a na pěnidlo, vysokotlaké čerpadlo atd. Pak to pěkně zase všechno rozeberme, vyspravíme, přestříkáme a zase složíme do hromady. Naštěstí celkové náklady vyjdou asi na 500000,- místo plánovaných 800000, protože jsem sehnal repasované vysokotlaké čerpadlo, výstražné zařízení (majáky) jsme dostaly zdarma od PČR z vyřazeného auta, nádrže jsem sehnal za odvoz. Za ušetřené prachy dokoupím dejcháče do LIAZky a staré vrazíme do Toyoty. Vůbec se na to netěším, už jsem si prošel repasý CAS 25 LIAZ 101 a CAS 32 TATRA 815 a ještě tet se mi o tom zdají noční můry. Tak nám držte palce.