Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zjistit správnou teplotu

zdravím,
mám venku /vedle sebe/ 3 digitální teploměry různých výrobců (digitální "šunty" za 500 z lidlu) , všechny ukazují na jedno desetinné místo. Každý teploměr ukazuje +-stupeň, tzn. jeden ukazuje -8,5 druhý ukazuje -8,1 další -7,5.
dá se vůbec zjistit, který je pravda?

ne že by o to nějak šlo, ale trochu mě znervozňuje že nevím správný údaj. dokud jsem nevěděl že každý ukazuje jinak tak mi to bylo jedno, teď na to furt musím myslet :)

ssa

Pro jednoduchou a relativně přesnou identifikaci poruchy měření teploty u teplovodních topných systémů, používám dlouhodobě metodu porovnání s "normativem". Prostě čidlo vložím pod paži,nebo pod jazyk a tak vím, že musí ukázat +- 36C. Tato přesnost i úroveň hladiny teploty mi plně vyhovuje pro regulaci topných zařízení a jejich diagnostiku, a navíc mám "normativ" stále s sebou.:-)