Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozlesteni ryhy v hlinikovem panelu.

Panove, pripadne damy.
nevi nekdo, jak rozlestit ryhu v hlinikovem panelu na stare elektronice ?
ryha neni velka ani hluboka, nicmene viditelna. kdysi jsem kdesi cetl, ze by to snad slo nejak rozlestit, jenze nevim jak a uz to nemohu najit.

rozlesteni musi vsak dopadnout tak, ze se neposkodi ostatni casti hlinikoveho panelu.
panel neni lakovany, takze problem s odrenim laku nehrozi, nicmene panel je hladky a "brouseny" uz z vyroby jakoby vodorovne. takze i to rozlesteni by melo tak nejak kopirovat.

na panelu jsou vyleptany nebo natisteny jeste ruzne popisky, takze neni ani mozne rozlesteni sakumprask celeho panelu z jedne strany na druhou. pripadna oprava musi byt pouze na te ryze nebo v nejblizsim okoli.

dik za pripadne zkusenosti nebo rady.

Na kartáčovaném povrchu rýhu odstranit bude velmi obtížné. Výsledek bude pravděpodobně viditelnější, než rýha samotná. Jak píše Dragon by to šlo, ale záleží na možnostech. Záleží na místě a velikosti poškození ale asi bych to zkusil zamaskovat nějakou vhodnou samolepkou, nefunkčním ovládacím prvkem nebo tak nějak.
Například: Koupil bych kousek samolepící tapety s podobným hliníkovým povrchem. Obdélníček nějakého materiálu o tloušťce asi 1mm bych polepil tapetou. Tuto záplatu bych nalepil na místo poškození. Tím, že bude oprava vystupovat nad okolí, může působit dojmem záměru, ne poškození.

Istý čas bol v ponuke opravný lak na poškrábané miesta karosérii automobilov. Bol vlastne priehľadný, vyplnil ryhu a nejakým fígľom optiky maskoval. Nakoľko to bolo funkčné netuším, drahé to bolo značne.

Hľadaj info týmto smerom.