Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem oprava šamotové desky v krbových kamnech

zdravím,
mám problém se šamotovou deskou v krbových kamnech, jedná se o to, že mi praskla horní šamotová deska k krb,kamnech. ve všech radách tady i jinde jsem se dozvěděl o různých maltách a tak, ale pomůže mu i při spojování prasklé horní desky, která vlastně leží na bočních stěnách šamotu????

děkuju

Já myslím ,že tmelit to nemá moc smysl.Materialy se teplem smrštují a roztahují,Ty desky taky nejsou v kamnech stmelené , jsou tam jem volně vložené .Aby mohly pracovat .Takže nějaká slabá vrstva ,tmelu je možná spojí , ale nedávám tomu dlouhou životnost.Zvlášt jestli je to nahoře jako deflektor.

Nemá to cenu lepit. Mně to taky prasklo a vyřešil jsem to tím,že jsem si udělal ze železného plechu 1,5mm takové účko,které jsem ze zhora na tu prasklou desku nasadil.Je to potřeba udělat ale tak,
že vnitřní šíře účka bude asi o 1-2 mm širší a ty kraje se potom přiohnou tak, aby šla těsně nasadit nebo spíš lehounce naklepnout na horní hranu desky.Tím se to zpevní. Mám to už 3 rok a žádný problém není.