Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ....zase ta plíseň

Dobrý den

Prosím o radu. Koupil jsem byt ve 4, posledním patře a vyměnil stará okna za plastová, letos zde trávíme první zimu.
Mám 3 pokoje, které jsou umístěné podél obvodové zdi. V každé místnosti mám 80procentní vlhkost, pokud vyvětrám pak se dostanu na 60. Větrám min 3xza den a do toho topím na průměrnou teplotu 20C.Na obvodové zdi v každém pokoji mám však vlhká místa, konkrétně mezi stropem a zdí,v rozích na špaletách. V kuchyní je toho více v obyváku, který je spojen s kuchyní je toho překvapivě málo, ložnice je téměř jak kuchyň. Dům není zateplený, šířka obvodové zdi je 45cm, střecha se bude letos realizovat na sedlovou, momentálně rovná se svodem dovnitř domu, dům je 40let starý izolace základu bude nulová. Na vlhkých místech (pásech) nebo i mimo ně se mi čas od času udělá plísen, kterou ihned hubím savem. Je mi jasne, že vše je dáno vlhkostí. Vzhledem k tomu že zateplení j¨není na pořadu dne, mám otázku co mi může pomoct?Slavný přípravek ceresit mi přijde zbytečné vyhazovnání peněz nebo může pomoci?Odvlhčovač vzduchu za cca 4000 by snad mohl pomoci?Někde jsem ale četl, že se tímo snad dostane sůl do zdi potažmo do omítky a dojde k destrukci omítky, nevím zda mi toto někdo vyvrátí?Budu rád za jakkoukoliv pomoc,nechci tady žít věčně ale 5 let to minimálně bude, takže bych to rád vyřešil.Děkuji

Přikládám i foto, dům je cihlový,jinak stále nevím zda pouzit ceresit nebo el.odvlchčovač. Savo tedy už asi nemá smysl,budu vícero topit a větrat, případnou plíseň budu zeškrabávat, Termoizolační stěrka vyřeší problém zřejmě jenom na oko, vlhkost stále zůstane jak jsem pochopil. Asi by pomohla nějaká detekce těch tep. mostů a následné odstranění ve zdivu. A jinak jsem opravdu ve 4patře takže prasklé zdivo zvenku stejně neopravím, střecha bude letos nová,takže snad příští rok by to mohlo být lepší. Mikroventilaci okna mají,ale to snad nemusím vůbec topit, když to všechno teplo stejně vypustím zpět ven. Jinak jsem samozřejmě lajk takže mé názory berte s rezervou....Děkuji.