Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
Když ty nepoznáš, jestli domy mají jednu společnou zeď, nebo dvě, tak jak to máme poznat my?
Špíš to vypadá, že jsou domky postaveny těsně vedle sebe a není mezi nimi zákonem stanovená vzdálenost. Z toho důvodu je zřízeno věcné břemeno které říká že majitel pozemku musí strpět něco, co bez tohoto úkonu nemusí. Pokud by se jednalo o podřezání zdi, pak jsou dvě možnosti. Buď podřezat zeď ze své strany, což dnešní technologie jak mechanicky, tak chemicky umožňují, nebo po dohodě se sousedem.
no spíš si myslím že je tam stěna jedna,když by měl každý dům svoji stěnu tak by tam to břemeno nebylo jak je to u jiných domů v řadové zástavbě.a jednu zeď ze svojí strany těžko podřežu.
Zkus se poinformovat o technologiích dodatečné izolace objektů. Již dávno se nepoužívá klasické podřezávání starou pilou, anýbrž speciální řetězovou pilou, lanovou pilou, kde se do spáry vkládá laminát, zarážením nerezového plechu, injektáže polyuretanovou pryskyřicí,aktivní elektroosmózou.
Pokud je zeď společná, lze se vždy domluvit se sousedem i za cenu vzetí nákladů na sebe.
A břemeno by tam bylo i u dvou zdí, jelikož je norma, která určuje vzdálenost objektů od sebe a právě nedodržení této normy by muselo být ošetřeno věcným břemenem, nebo chceteli po novu služebností (mimochodem tento termín se objevuje již v římském právu )
Vzdálenost mezi objekty řeší vyhláška č. 501/2006 § 25