Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokladka nopkove folie

Dobry den. Na jare se chystam odizolovat zbyvajici strany domu(nopkova folie)severni uz je hotova od minuleho majitele. Muze me nekdo prosim opravdu vysvetlit jaky je ten spravny postup praci.Ja si myslim ze dum okopu v sirce 40cm,hloubka se bude ridit koncem zakladove desky nebo mam jit i lehce pod jeji uroven.(dum neni podsklepeny)Mam drenazni trubku omotat geotextilii?Ma drenazni trubka mit z jedne strany svisly vyvod nad uroven terenu a druhy konec mam napojit ci svezt do odpadu? Dale mam dren.trubku necim podsypavat?,cim se pak okop zasypava do urovne terenu?(jaky druh sterku ci kameni)Jinak vim ze nopkova folie ma byt vytazena 20 cm nad uroven terenu a zakoncena listou. Ale budu delat novy obvodovy sokl, muzu konec nopkove folie schovat pod maltu? Ohledne tohoto zpusobu odvodneni jsem laik a privitam kazdou spravnou radu. Dekuji vsem.

Pospa, pokud já někomu on line vysvětlím proč NE odkopávat základy, ukážu detaily...tak nekope.
Voda nateče zhora do terénu, proteče až k trubce, zateče do trubky a.........
zase jí proteče do podloží, a podle druhu podloží se tam hromadí, protože nemá kam odtéci. Až se podloží nasytí, začně voda stoupat až k trubce a pokud dosáhne vnitřní hladiny asi tak 0,5 cm, začně pomalu odtékat pryč. Pokud ale narazí na prostor, kde je méně nasáklá zemina, tak tam proteče...

Proč musí být nopovka 20 cm nad terénem?
když chováte nopovku pod maltu, co tam bude dělat?

Nopovka

Vážený pane, rád sdělím co vím. Ale psaním je to na několk článků. Nejdříve je třeba stanovit co chcete "odvodnit". Jestliže je na pozemnku voda, je třeba jí najít a u zdroje jí odvést pryč. Pokud ale jde o zemní vlhkost, která stoupá nefunkční (nebo není vůbec) hydroizolací, tak odkopáním suchých zdí nedocílíte. To by popřelo fyziku.

odvodnění či odvlhčení? toť otázka a podle toho se volí postup.

vidíte dole kontakty?