Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obklad - plovoucí podlaha

Dobrý večer, předělávám obývací pokoj a rád bych jednu stěnu obložil obkladem imitace kamene (tloušťka obkladu 2-3cm). Na zem budu dávat hobru (8mm) a plovoucí podlahu (8mm).
Jak se má správně obklad dát?
1. Začít obkládat "nad" plovoučkou (obklad začíná na stejné úrovni, kde je pohledová strana povoučky)
2. Zeď obložit první od staré podlahy a plovoučku dát "vedle obkladu" (obklad začíná tam, kde je spodek podlahy (resp. hobry))
---- snad mě chápete (nevím jak to jinak vysvětlit

První způsob mě moc nevyhovuje - Musel bych dát první plovoučku kterou bych při obkládání mohl poškodit.

Druhý způsob by byl super, jen se trochu bojím olištování (asi to nebude nic moc sedět, když je obklad tak členitý)

Jak je to teda správně? Díky

Plovoučka musí "plavat". Nesmí být doražená až je zdi. Tak buď začít obkládat výš, aby se plovoučka s dilatační spárou "podstrčila pod" (nezapomenou na škvíru od zdi!), nebo klidně začít od země a plovoučku nechat odsazenou. Jak máš vymyšlené upevnění lišt, které zakrývají právě onu dilatační spáru u stěn?

Nakonec asi zvolím první způsob ("plovoučka pod obklad"). S tím zalištováním bude totiž velký problém - lišta nepřilejne k obkladu tak pěkně jako ke zdi (obklad má různě velké výčnělky). U druhého způsobu se bojím, že lišta dilatační "díru" nezakryje. Zkoušel jsem na internetu hledat jak to dělají profíci, ale nic jsem jaksi nenašel. :/

První musí být obklad, plovoučka pod něj a basta! Ale pozor, nezačínejte obkládat úplně odspoda. Spočítejte si tloušťku plovoučky, podložky + 2-3 mm na přiznanou spáru, k tomu přičtěte dvě řady obkladových pásků a teprve odsud začněte obkládat směrem nahoru. Obložte celou stěnu a položte celou podlahu. Při pokládce podlahy a zvláště klick systému oceníte vynechané dvě spodní řady. Ty doobložíte až po dokončení podlahy kterou pečlivě zakryjete a ochráníte před poškozením.
Dořezávání k obkladu je piplajda s nehezkým výsledkem a lištování přez obklad je prasárna.

Je to ten obklad, že?
[1377-kamen-s-jpg]

Ok díky udělám to teda takhle. S lištováním se ještě rozhodnu (podle toho, jak to bude vypadat). Třeba bude stačit vyplnit mezeru jen transparentním silikonem - aby tam nelezl bordel.
Nějaký ten metr plovoučky a obkladu mám za sebou, ale nikdy jsem nezkoušel kombinaci, tak uvidím jak to dopadne :)

Jinak typ je přesně http://www.silustone.cz/umely-kamen/umely-kamen-to ronto/
Tloušťka 20-35mm - tam se lišta moc dobře montovat nebude :D

Já si nechal položit podlahu od odstraněn komerční obsah (sHpy00n) a velká spokojenost. Dobře mi poradili při výběru.

Post zcela mimo zadání, naopak splnil veškeré atributy neplacené reklamy.
Máte-li zájem o inzerci u nás, podmínky naleznete zde: advertising
Pokud zájem nemáte, reklamu sem prosím nevkládejte (sHpy00n)