Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kupa hasiaceho pristroja do auta

Uz dlho som premyslal nad tym, ze siho kupim, niele kvol sebe, ale snad tym pomzoem mozno raz niekomu inemu a navyse ma raz na Ukrajici nechceli pustit cez hranicu kvoli hasiacemu (nie je u nich povinny, len vyberali baksis) a toto vlako (http://kutilska.poradna.net/q/view/47752-mate-doma -hasici-pristroj) ma definitivne nakoplo.
Otazka znie aky a kde? Podstatne je skor aky, kde si pripade uz vygooglim.

Mám v autě taky 1KG práškový z lidlu, ale mám dotaz-nemůže v autě v létě (když jsou fakt vedra) bouchnout?

A dotaz 2: Kolik let je použitelnej...vím že se mají dělat kontroly a pod, ale co se stane když je v autě např. 5let (já ho mám rok)?Má pak ještě vůbec účinek?

Neměl by bouchnout,ale z Lídlu? Nevím. Kontrola by měla bejt jednou za rok, když narazíš na slušnýho revizáka tak to nebude drahý počítám tak pade. Nedávno,asi předloni to ten náš dělal za třicet Kč a letos nevím.Použitelnej je přesně tolik let kolik let ti ho pustí revizák a i pár let potom může fungovat ale bez záruky, že opravdu něco uhasí.Jinak prášek vydrží dost dlouho aniž by změnil vlastnosti,spíš jde o to aby z přístroje něco vylítlo. Problém prášku je v tom,že si sedne a slepí se,takže před zásahem protřepat nemíchat.