Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kupa hasiaceho pristroja do auta

Uz dlho som premyslal nad tym, ze siho kupim, niele kvol sebe, ale snad tym pomzoem mozno raz niekomu inemu a navyse ma raz na Ukrajici nechceli pustit cez hranicu kvoli hasiacemu (nie je u nich povinny, len vyberali baksis) a toto vlako (http://kutilska.poradna.net/q/view/47752-mate-doma -hasici-pristroj) ma definitivne nakoplo.
Otazka znie aky a kde? Podstatne je skor aky, kde si pripade uz vygooglim.

Je třeba se rozhodnout, jestli je to hasičák na ukazování policajtům (v Polsku dávají pokuty jak řemen, když nemá auto lano a hasičák) nebo skutečně na hašení. U moderního auta je IMHO na hašení zbytečný, je tam všechno hadictvo a dráteničina samozhášecí a nehořlavé. Chytne-li benzin po havárii v nádrži, je stejně jediné možné řešení hodně utíkat. Hasičák na ukazování stačí sprej za stovku, leč uhasit se ním nadá nic (osobní zkušenost). A ještě v mrazu dokonale zamrzne. Na skutečné hašení je třeba něco lepšího, sněhový nebo práškový.

Vesměs z tohoto bych ,,neměl" strach http://www.hasici-pristroje-shop.cz/watch.php?run= 6296 ona by ,,stačila" i kilovka jen hlavně nekupuj hasící sprej např.: http://www.hasici-pristroje.net/eshop/images/pyroc om.jpg to je dobrý leda tak někam do kuchyně když vyskočí plameny jinak je to naho*vno. A jakej tip ? Kup prášek je to vesměs universál....COčkovej taky není špatnej ale zase je dražší.... Ale myslím,že práškovým přístrojem nic nepokazíš.

tu je problém ten rozdiel medzi práškom a sadzami,tie sadze sú len kozmetický problém,kdežto devastácia zariadení zasiahnutých práškom z hasiaceho prístroja je v podstate definitívna,tu sa dá skutočne povedať do slova a do písmena,že čomu nedá smrtelnú ranu oheň,.tomu ju dá určite ten prášok....

Jednoznačně ANO. V autě ho vozím už nějaký ten rok a i když jsem ho zatím nepotřeboval, za což jsem velice rád, vozím ho a vozit budu. Automobil má dle statistiky cenu hasit do nějakých 7-8 minut, poté je již požár většinou rozšířen na celý vůz tak, že s auta moc nezbyde. A do té doby hasiči málokdy dorazí, jelikož ohlášení události na 112 nějakou tu dobu také trvá...

Mám v autě taky 1KG práškový z lidlu, ale mám dotaz-nemůže v autě v létě (když jsou fakt vedra) bouchnout?

A dotaz 2: Kolik let je použitelnej...vím že se mají dělat kontroly a pod, ale co se stane když je v autě např. 5let (já ho mám rok)?Má pak ještě vůbec účinek?

Neměl by bouchnout,ale z Lídlu? Nevím. Kontrola by měla bejt jednou za rok, když narazíš na slušnýho revizáka tak to nebude drahý počítám tak pade. Nedávno,asi předloni to ten náš dělal za třicet Kč a letos nevím.Použitelnej je přesně tolik let kolik let ti ho pustí revizák a i pár let potom může fungovat ale bez záruky, že opravdu něco uhasí.Jinak prášek vydrží dost dlouho aniž by změnil vlastnosti,spíš jde o to aby z přístroje něco vylítlo. Problém prášku je v tom,že si sedne a slepí se,takže před zásahem protřepat nemíchat.