Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přihlášení tažného zařízení

Ahoj dnes jsme si na vůz zakoupili nové TZ na vůz zítra nám jej budou montovat v servisu auto kelly nevíte co je potřeba k přihlášení a jestli stačí jen na registr vozidel kam spadám dle trvalého bydliště?Nebo musím na technickou kontrolu a pak na registr děkuji

Zdravim Vas,

Snad mi jeste nekdo tez poradi na tehle starsi diskuzy..

Koupil jsem auto na kterem bylo tazne. Byl jsem na evidencni kontrole a chteli po me nejake papiry k taznemu ( neni zapsane v TP), ktere bohuzel nemam. Rekli ze si musim priplatit 300kc za nejakou kontrolu zda vyhovuje, priplatil jsem a vydal mi protokol ze tazne vyhovuje.. Hura na prihlaseni auta, ale dalsi problem. Protokol o taznem jim nestaci a chteji po me nejaky certifikat tazneho a ze bez toho to nemuzu prihlasit :-(

V bazaru zadny papir k tomu nemaji a pry puvodni majitel je po smrti. Vubec nevim co delat. Na urade mi neporadily.

Tak me napadlo sem napsat zda ma nekdo tez zkusenost a nejak to vyresil?

Diky

To co potřebuješ je tzv Typový list. Jediné co můžeš zkusit je zjistit si výrobce tažáku. Najít prodejce této značky a dohodnout se jestli by byl ochoten ti sehnat správný typový list. (většinou mají i certifikaci pro montáž - vyplnění toho listu).

Seznam výrobců jsou tam i obrázky typových listů.

Edit: Někde chtějí k typovému listu i doklad o koupi (zjisti si jestli tě v tomto případě nevyjde lépe nový tažný). Aby sis nesehnal typák a pak tě poslali k šípku, že nemáš doklad o koupi.