Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spotřeba darlingu

Zdravím vás. Mám takovou otázku . Kolik spotřebuje Wattů nebo kiloWattů na jeden kubík vody... Jenom přibližnou spotřebu. Slyšel jsem, že spotřebuje cca 0,3kWh/kubík. Je to pravda nebo je spotřeba elektřiny daleko vyšší?

jen tak mimochodem, neřekl jsi jaký má nautila výkon a jen pro tvou informaci každé čerpadlo má na štítku velké H což je výtlačná výška a u nautil je minimální 40 metrů což jsou 4 atm., dále příkon vyjádřený bud ve Watech nebo Kwatech a poslední je výkon dopravovaného média v tvém případu voda za určitý čas, který se vyjadřuje v litrech za sekundu tak si to můžeš sám krásně spočítat bez nějakých komplikací, stačí si jen zjistit čas sepnutí a vypnutí a víš podle parametrů kolik se načerpalo. Samozřejmě to je laická odpověd patří k tomu kolena, kde je nějaká ztráta, ale to je minimální ztráta, že to nestojí ani za řeč. Další otázka je průměr potrubí, kde dopravované médium, aby čerpadlo dokázalo výkonový parametr musí být vyšší rychlost a tím i tlak atp. Tobě stačí pouze čas práce čerpadla!