Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Založení zahrádky, rady a tipy na zeleninu

S přítelkyní bydlíme v činžovním domě, ke kterému zezadu připadá malý travnatý prostor. Je ze všech stran uzavřený činžákama, takže tam bohužel asi nebude moc svítit sluníčko. Přesto je to prostor o cca velikosti fotbalového hřiště, takže snad se tam nějaké slunce najde.
Chtěli bychom tam zkusit pěstovat nějakou zeleninu, co byste případně doporučili na toto stanoviště, kde to nebude sluneční výpek?
Chci si totiž už teď začít předpěstovávat rostlinky, myslím, že pomalu bude nejvyšší čas na výsev..
Díky

Ja abych to shrnul - striknout to roundupem a po tejdnu zrejt mi prijde jako dobrej napad, trosku otazka je jak bude ucinnej v obdobi vegetacniho klidu.
Vyzkouset vsechno, a podle toho co pujde.
A pokud je to o rozmerech fotbalovyho hriste, tak bych se grilovani nebal - prinejhorsim bude nutny obetovat jednu klobasu na zacpani ust slintajiciho souseda.

Ten RoudUp je super nápad, nejméně pracné a nebudu zarývat plevel zpět do záhonu. Tuším,měl by být jen na jednoděložné rostliny, že? Raději ověřuju, nechci mít problémy, že to odnese nějakej strom. Ale to bych ho asi musel stříknout.. Takže postříkat, po zaúčinkování zrýt a čím při rytí prohnojit? Něčím bych to chtěl podhodit do spodku, když už to budu rýt..

RoundUp funguje na vsechno, ale strom postrikem neda(to se musi cpat strikackou pod kuru). Navic zabiji jenom kytky, kterym se dostane na list - dokonce se da delat obnova travniku tak ze se postrika a hned se na to vyseje nova trava. Nez ta stara padne tak ta nova uz rasi. Z pudy se nevstrebava a pomerne rychle se v pude rozpada.

Dík, tak už snad můžu zvesela zakládat. Kdybyste někdo věděl ještě o nějaké stránce, kde je rozepsaný nějaký kalendář, kdy se co dělá, aby to pěkně vyšlo, taky bych neodmítl.
A ten link na diskuzi jsem zaregistroval, díky za něj, ale nechce se mi to číst, když to není roztříděné ani do vláken podle témat..

Roundup jen v době vegetace, je to výslovně uvedeno v návodu a ten drn stejně musíš zrýt, do byť mrtvého trávníku nic nedáš.
Hlavní zásada - sázení je legrace, to se všechno stíhá, ale pak začne růst plevel a je toho moc.
Z mechanizace existují elektrické motyčky.