Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vybíjení baterie

Dobrý den.
Mam v plánu uplně vybíjet baterii z aku vrtačky a nabíjet abych trochu obnovil kapacitu (nebo se o to aspoň pokusit), akumulátor je NiCd 12V/1000 mAh, chci jí vybít připojením power LED 0,5W (proud 100mA) Rezistor mam výkonový 100R/2W takže jestli dobře počítám proud by měl téct 85 mA, jde mi o to, že po připojení ledka svítí ale odpor se dost zahřívá a zahřívání roste, tak jsem to radši odpojil.. kde je problém? (kromě mejch neznalostí :-) nebo je normální aby rezistor topil jak žehlička? Díky

Hlavně vybíjet celý akupak najednou je blbost. Jednotlivé články zapojené do série nemají úplně stejnou kapacitu, tudíš při vybíjení vždy dojde minimálně u jednoho článku k přepólování a k jeho následnému zničení. Chceš-li vybít aku z důvodu odstranění paměťového efektu, musíš vybít každý článek samostatně na napětí U = 0,9 V. Potom celou aku nabít, stejně je to ale nejistý postup a při dnešních cenách nových aku vrtaček bych to neřešil.
Jindra