Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malá TV?

Zdravím,

mám dotazek zda někdo neví o co nejméně široké TV LED (nikoli LCD) s uhlopříčkou 94cm (37 palců)?

Mám otvor v nábytkové stěně 86,6cm. Při poměru 1920x1080 a uhlopříčte 94 cm je šířka
samotné obrazovky cca 82 cm. "Takže mám" jen 4,5cm na dva okraje. Zatím jsem našel nejmenší TV
s šířkou 97,7.

Nevíte o nějaké?

Jirka

Měl jsem ten samý problém, jenže díra byla jen 80 cm. Nakonec se koupila Philipska o úhl. 82 cm a dobrý. Ono asi takhle: Velká televize je fajn, jenže ani LCD, ani plazma není to co byla klasická CRT (s obrazovkou), takže menší je lepší. Mě osobně ten "dopočítanej" obraz dost vadí - vypadá to někdy jako olejomalba. A jde o to taky z jaký dálky se na to koukáš. Úhlopříčka dejme tomu 107 cm ze dvou metrů to je dost masakr na oči. Ale je to můj názor, každý ať se zařídí podle svého.

tabulka přepočtu úhlopříčky a počtu řádků k optimální vzdálenosti sledování
http://hd.engadget.com/2006/12/09/1080p-charted-vi ewing-distance-to-screen-size/

srovnávací tabulka formátů
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Vector_Video_S tandards2.svg

nakupovat v obchodě kde prezentují na obrazovkách kvalitní HD film je vždy o průseru a to nákupu televize s velkou úhlopříčkou (větší je lepší, pyčo), pak se lidi doma diví, že vidí v televizi kostky lega (PAL vysílání) :-D

Příteli. Podívej se do tabulky na kterou odkazuješ. Zvláště pak doporučuji zajít na návštěvu k někomu, kdo doma nějakou velkou značkovou televizi má. A to neříkám proto, že mám Sony. Známí mají Samsung i LG a v pokoji 4x4 vždy sledování perfektní.
Lego vidím, až když otvíráme třetí flašku, ale pak to neřešíme.