Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malá TV?

Zdravím,

mám dotazek zda někdo neví o co nejméně široké TV LED (nikoli LCD) s uhlopříčkou 94cm (37 palců)?

Mám otvor v nábytkové stěně 86,6cm. Při poměru 1920x1080 a uhlopříčte 94 cm je šířka
samotné obrazovky cca 82 cm. "Takže mám" jen 4,5cm na dva okraje. Zatím jsem našel nejmenší TV
s šířkou 97,7.

Nevíte o nějaké?

Jirka

loading...

Já bych zrušil nábytkovou stěnu. Stojí to za to.
Považuji to za přežitek dob minulých, kdy ve stěně je stejně půlka krámů zbytečných - vitríny se skleněnými a porcelánovými servisy, sošky kdečeho a kdekoho, suvenýry odkudkoli a odevšad, hromady knih, který nikdo nečte, sady VHS a DVD na který se nikdo nedívá a na všechno se jenom práší. Jediná zajímavá část nábytkové stěny je bar, pokud v něm ovšem něco je.
Jinak to celý jen zabírá prostor.

A nahradil bych to něčím takovým.

Souhlas, já bych stěnu doma nechtěl. Vidím to u rodičů, spousta píčovin a akorát se na tom usazuje prach. Když rodiče uklízejí tak mají o zábavu postaráno, než to všechno vyhází, umejou a nastehují zpět tak to zabere celí den. A to rodiče mají takovou stěnu že se ty vitríny dají vyházet, nechat jenom spodní skřínky, pak už jenom udělat nějakou poličku, pověsit nějaký obrázek a vypadalo by to perfektně. Dokonce jsem jim ukázal na počítači jak by to vypadalo, ale máma že neví kam by to všechno dala a já jí nemůžu vysvětlit že nádobí nepatří do obýváku. Když jí řeknu že se něco vyhází a zbytek se dá na půdu tak nadává že je to po babičce a suvenýry z dovoleních atd. a že je toho škoda. Tak už na to seru a ať se dál trápí celodenním úklidem.

To byla jen ilustrační fotka, jde mi o ten velkej stolek dole, nějaký poličky na stěnu a je to, dizajn a dekor už si vybere každej sám.

ale to je generační problém.

Jj, bráchova tychně se v tom taky vyžívá, má toho doma plno.

K příspěvku od Maňase - já se právě pokaždé, když mi chce někdo něco dát, bojím, abysme nedostali nějakej ozdobnej porcelánovej servis, nebo takový podobný kraviny, protože to stejně nemáme kam dát. Kdysi jsme dostali od tchýně sadu "barokních" hrnků. Je to všelijak hranatý, takže pít se z toho nedá, navíc je to nejspíš od vietnamců, takže mám strach, že ty zdobený okraje budou plný olova a podobných sajrajtů. Výsledek - zabírá nám to celý patro v kredencu, kde to stejně není vidět a jednoho dne to prostě přes protesty manželky vezmu, naskládám do krabice a uložím na půdu, protože za 4 roky do toho nikdo nenalil ani vodu, natož kafe, nebo čaj.
Na poličky v obýváku si chci naskládat věci podle svých představ a ne podle (ne)vkusu těch, co mi domů nosí danajské dary.

Tak tak, nábytková stěna je děs a do bytu bych si to nedal. Jenže - třeba kdybych měl v bytě to, co je na fotce, tak bych si připadal jak v ordinaci u zubaře...:-)
Prostor mám vyřešen skříňkou na hifi (6 komponent a vinyly), dvěma velkými knihovnami a dvoumetrovými sloupy na CD. Ono ani do podkroví nejde dát nějaká klasická stěna, po obvodu pokoje mám buď dveře, nebo zkosené stropy.

Inu, mášl li ho 88 cm, do díry 86.6 cm ho nestrčíš ani s lubrikantem a to nehovořím o tom, že by měl malounko větrat.
A zvětšit díru bych bral jako první možnost. Do roka a do dne tě to bude mrzet. Půjdeš li na návštěvu k někomu kdo ji má velkou, bude tě to po chvíli mrzet ještě víc.

Záleží na okolnostech, kderé neuvedl, neuvedl kolik místa je na výšku (pokud dost tak větrání nemusí být problém a nejsou to moje vyhozené prachy :-) ), TV bude asi na noze a předsunuté od zdi, dovedu si to představit něco takovýho mají moji rodiče - a kvůli telce by nikdy neupravovali nábytek :-).

Naposledy co jsem byl v elektroworldu a datartu jsem viděl spousty televizí s velmi tenkými okraji kolem 1 cm (Samsung), úhlopříčky to vesměs byly přes metr - ale dotazuje se menší televize, a ty okraje mají výrobci různě silné. Chce to se podívat i na stránky výrobců co mají nového.

Televize není natočená, pouze focená z boku, nechal jsem tam prostor na větší a něco udělalo zkreslení optiky. Je to jako droga, čím dál mladší baba a větší televize.
Co se týče stěn, tak se dostávájí zase do módy, protože se stále nechceme přizpůsobit Americe a dělat šatny 4x4m.
No a při dnešním trendu bude co dávat do starožitností, aby bylo v penzi na prášky na tlak, srdce a Viagru.
A k té televizi naštorc, míněno naležato musí být obrazovka dole, nebo nahoře a tak je to i na kresbě.:-D

Měl jsem ten samý problém, jenže díra byla jen 80 cm. Nakonec se koupila Philipska o úhl. 82 cm a dobrý. Ono asi takhle: Velká televize je fajn, jenže ani LCD, ani plazma není to co byla klasická CRT (s obrazovkou), takže menší je lepší. Mě osobně ten "dopočítanej" obraz dost vadí - vypadá to někdy jako olejomalba. A jde o to taky z jaký dálky se na to koukáš. Úhlopříčka dejme tomu 107 cm ze dvou metrů to je dost masakr na oči. Ale je to můj názor, každý ať se zařídí podle svého.

Máš pravdu, už ani ten sex není to, co to bývalo. Zajdi s k někomu na návštěvu kdo má velkou televizi a budeš vědět, o čem je řeč.Je sice pravda, že nejbrilantnější obraz mám na přenosné televizce, to ale neznamená, že ji používám v obyváku.a že ti nevadilo dopočítávání u klasických 100 Hz televizorů. A co se týče masakru na oči - už jsi někdy vrtal díry do stropu bez ochraných brýlí, to je masakr.:-D

Saturnin:

A strýček opravdu na leccos přišel. Tak například zjistil při pokusu, který měl velmi vzrušující průběh, že lít vodu do kyseliny je blbost, a vůbec mu nevadilo, že tento poznatek, korektněji vyjádřený, mohl získat z učebnice chemie pro nižší třídy škol středních, aniž by si byl při tom popálil prsty a zánovní vestu.

tabulka přepočtu úhlopříčky a počtu řádků k optimální vzdálenosti sledování
http://hd.engadget.com/2006/12/09/1080p-charted-vi ewing-distance-to-screen-size/

srovnávací tabulka formátů
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Vector_Video_S tandards2.svg

nakupovat v obchodě kde prezentují na obrazovkách kvalitní HD film je vždy o průseru a to nákupu televize s velkou úhlopříčkou (větší je lepší, pyčo), pak se lidi doma diví, že vidí v televizi kostky lega (PAL vysílání) :-D

Příteli. Podívej se do tabulky na kterou odkazuješ. Zvláště pak doporučuji zajít na návštěvu k někomu, kdo doma nějakou velkou značkovou televizi má. A to neříkám proto, že mám Sony. Známí mají Samsung i LG a v pokoji 4x4 vždy sledování perfektní.
Lego vidím, až když otvíráme třetí flašku, ale pak to neřešíme.