Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna reproduktoru u subwooferu

Dobrý den mam subwoofer o vykonu 25w a chci se zeptat zda by tam sel namontovat silnejší reproduktor
třeba 50w ale i kdyby šel asi by jel jen na těch 25w že?(chtěl bych jen zvýšit výkon subwooferu)
Poradte prosim predem dik

poznámka: subwoofer je z pc repra logitech x-540

Poslech hudby byl zdegradován vynálezem subwoferu a basreflexu. Většina malých basreflexových beden vydává jen dunění a tím jakýsi dojem basů. Je to tím, že basreflex působí jen v malém rozsahu frekvencí a tím vnáší velkou nelinearitu. Hrát dobře můžou jen velké uzavřené bedny bez basreflexu.
-- K dotazu: Zvyšovat výkon na dvojnásobek nemá praktický význam. Vzhledem k logaritmické vlastnosti lidského ucha, to ucho sotva pozná.

Dovoluji si nesouhlasit. Dosažení nižšího mezního kmitočtu reproduktoru, případně větší vyzářený výkon u dolního okraje přenášeného pásma těžce jinak dosáhneš.Nesmí se to ale zaměňovat za soupravy "Bum-cink", kde se využívá nedokonalosti lidského ucha kde celou muziku obstarávájí basy a výšky. Doplnit to o komprimovanou hudbu např.mp3(což je dnes standardem) je vražda. Kupodivu se tito posluchači baví o HI FI.
Když chceš dunění, kup si v bazaru nějaký velký subwoofer a starý zesilovač. To budou prdy, že ti budou sousedi děkovat.:-D

Kvalitní basy u subwooferu se dají docílit jedině velkou plochou membrany a velkym objemem bedny. Je to jen o fyzikálních zákonech. Je pravda že ty suby made in china a podebné, jsou jen oblbovak a reklamní trik. Nikdy to pořádně nehraje. Já osobně jsem si postavil subwoofer o objemu 120l , reprák 30cm a zesilovač 100W, a sousedi mně milujou :-D