Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha garáže?

Pořád se nemůžu rozhodnout, jakou podlahu udělat v garáži. Plocha je 32 m2 (8 x 4). Nyní je suchý, pevný beton. První 1/3 je rovně, zbylé 2/3 mají mírný spád k vratům. Na současném betonu mi vadí prašnost a špatná údržba.

omočím si: já bych dal dlažbu, ale mám dotaz: moje garáž je průjezdní, tj. v extrému přes ni projede i Avia s naloženým kontíkem. Dotaz zní: přežije běžná dlažba? :-D Vliv mého dvoutunového auta zanedbávám.

Já mám nepěkné tušení, že nikoliv. Pak bych asi volil PU nátěr. Ale protože je garáž svažitá (cca 9%), nepůjde použít samonivelační režim..

Taky si myslím, jestli nebudou pod dlažbou vynechané rohy, a bude pod střechou, tak nevidím důvod, proč by se s ní mělo něco stát, pokud přes ní nepojede tank s pásama :-)
A i kdyby povolil beton pod ní a občas to ve spárách trochu prasklo, pořád to bude lepší než obyč. beton něčím natřený.

Dlažba je do garáže výborná věc.

Dobrý den, můj otec asi před padesáti lety postavil dřevěnou garáž s betonovou podlahou (cca 15 cm) přímo na terénu, bez izolace. Beton se po mnoha letech začal drolit, tak jsem při přestavbě garáže na stávající beton položil novou vrstvu betonu na tlouštku lešenářské trubky. Po čase jsem podlahu natřel syntetickou barvou. Ta se začala odlupovat a beton se drolí a při zametání práší. Nejvíc v místech, kde zůstává po okapání z auta slaná voda. Co mi doporučíte: 1)Vybourat posledně přidaný beton a přidat izolaci proti vlhkosti i když je garáž na velmi suchém místě a znovu vybetonovat. 2)Nátěr Ekoban forte plus. 3)Položit neklouzavé a antimrazové dlaždice. 4)Něco jiného. Díky za názor.