Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako poskaldať hydraulický system?

Chcel by som urobyť hydrauliku na malotraktor, na zdvýchanie pluhu,brány atď tak,že do tých 100kg.Treba tam,hydročerpadlo,valec,ventili,nádrž na olej,hadice - to viem.Ale ako poskladať? Dobre by bola nejaká schéma.Aké čerpadlo používať,aké otáčky musí minimálne mať,aký valec vybrať, min priemer valca atď? Valec dľžkou cca 20-25cm.Keď by ste vedeli udať konkrétný typ alebo parametre, poďakoval by som.
Za poradu každému vopred ďakujem.

kopátko je moje, já dělal maketu za dřeva dle velikosti a zdvihu pístnic. Pak různě vařili kamarádi, přesněji Velký rodiný přítel, http://cukrar.rajce.idnes.cz/KOPATKO/#kopatko_8.jp g, jen z matroše co dal dům a kamarádi..

mám kopátko stále, již dvě sedačky vyměněny, občas něco upadně, ale nakopáno přes 150 kubíku, pak jsem to přestal sledovat, hloubka výkopu 1,6 metrů a zdvih 1,3 metry

pohon stroje je jen přistrčením lžicí, převoz jinam na VZV

Gertiane, to je složité vysvětlovat, ale zkusím
nádoba na olej, odtud samospádem do čerpadla, pak již tlaková hadice do rozdělovače, směr pístnice (jedno-dvou) činná, zpět do rozvaděče, pak přes fitr a nádoba
jak velký tlak, bvětšina rozvaděčů je již nařízena

čerpadlo jaké sežene, stačí rozměrově 10x10x10cm... to bude až až.
ale já nevím co seženete....
třeba u kopátka na otáčení je malá pístnice, průměr 18mm a otvor pro olej jsem musel zmenšit na průměr 1mm!!!
jinak to byl fofr...