Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem favorit nestartuje

dobry den, prosim oradu. favorit mi nestartuje. je mozne, ze dosel i benzin, ale to auto proste skoro nereaguje na startovaci polohu klicku. kdyz s nim otocim, tak to tak skoro neslysitelne skytne a to je vse. ba terka je v pohode, tam problem nebude, ani v civce. prosim, poradte. diky

To může způsobovat několik věcí. Pokud auto chcípá přímo při jízdě, tak může být špatný kontakt ve spínací skříňce (vypne se všechno, co jde "přes klíček" takže je to snadno poznat), nebo problém ve vedení k zapalovací cívce a zapalovací jednotce. Už jsem se setkal i s cívkou, která když se ohřála, přestala fungovat. Karburátor bych podezříval jen v případě, kdy auto chcípá jen na volnoběh nebo při přidání plynu a podobně.