Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vypadá svar u ocelových svařovaných trubek?

Ahoj, potřeboval bych vědět, jak vypadá podélný svar u kruhových svařovaných trubek, resp. o kolik zhruba je vystouplý nad povrch otvoru, je na to nějaká norma nebo pravidlo?
O co jde: potřebuji do svařované trubky rozměrů 50.00x2.00 vsadit druhou ocelovou trubku 45.00x3.00 - takže na každé straně zbude jen 0,5mm a mě jde o to jestli se to tam nasouká, nebo se vyvýšený svar bude muset vyvrtat či odfrézovat. viz obrázek: trubky.png

Moc děkuji a přeji příjemný den.

svár u těchto trubek není na povrchu, ale uvnitř, čili použij taženou manesmanku, nebo úpravy jak jsou výše popsané u několika přispívatelů. Jinak průměry jak uvádíš se nechají pořídit v antikoru, ale cenová relace je mastná.