Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vypadá svar u ocelových svařovaných trubek?

Ahoj, potřeboval bych vědět, jak vypadá podélný svar u kruhových svařovaných trubek, resp. o kolik zhruba je vystouplý nad povrch otvoru, je na to nějaká norma nebo pravidlo?
O co jde: potřebuji do svařované trubky rozměrů 50.00x2.00 vsadit druhou ocelovou trubku 45.00x3.00 - takže na každé straně zbude jen 0,5mm a mě jde o to jestli se to tam nasouká, nebo se vyvýšený svar bude muset vyvrtat či odfrézovat. viz obrázek: trubky.png

Moc děkuji a přeji příjemný den.

děkuji za reakci, o nějakých dlouhých zasunutí však nemůže být řeč - potřebuji jen 10cm takže by velká odchylka kruhovitosti neměla vadit. nevíš jak to je tedy s tím svarem? půjde to vsunout nebo je ten svar hodně vystouplý a bued se muset odfrézovat?

Neumím si představit , jak by se to odvrtávalo - 46 kou vrtákem? Odfrézování taky asi těžko. Záleží na tom, jak to bude dlouhé. Při nějaké krátké délce cca do 150 mm možná vzít opatrně vnitřek na soustruhu s velmi pomalým posuvem, ale i to by mohl být problém při tloušťce stěny 2mm. Jestli by na to stačila délka půlkulatého pilníku, tak ten vnitřní svár opilovat.Jestli to ale bude delší, tak jedině použít přesné, bezešvé trubky.

jak jsem koukal do katologu Ferony, tak:
jmenovitá úchylka tloušty +-10%
jmenovitá úchylka průměru +-1% min 0,5mm
ovalita 2%
o návarku se nic nepíše, ale stejně bych měl obavu jestli to do sebe půjde i bez něj.
Asi bych vzal posuvku a šel zkoumat do skladu :-)
Nerezový čtverhraný jackl 25x25x2 měl návar asi 1-1,5mm, takže jsem to musel protahovat
výstružníkem abych dostal čistý vnitřní povrch.

svár u těchto trubek není na povrchu, ale uvnitř, čili použij taženou manesmanku, nebo úpravy jak jsou výše popsané u několika přispívatelů. Jinak průměry jak uvádíš se nechají pořídit v antikoru, ale cenová relace je mastná.