Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poradíte mi s přehlášením automobilu?

Dobrý večer koupil jsem si od známého automobil a zítra ho jdu přihlásit na sebe ale nevím jestli musím odevzdat SPZ a zda musim mít nějaké osvědčení s STK že je auto technicky v pořádku?Děkuji za odpovědy
Změna předmětu, původně: Poradíte mi? (Kurt)

Musíš s autem zajet na STK a nechat udělat evidenční prohlídku. Stojí asi 200Kč. Bez toho auto nepřihlásíš.
Takže až uděláš evidenčku, tak s potvrzujícím papírem zajdeš na odbor dopravy na místním úřadě a tam to přihlásíš. Značku odevzdávat nebudeš, alespoň pokud je to v rámci jednoho kraje, jestli se to mění mezi kraji, tak to si nejsem jist.
Připrav si nějaký peníze, za přepis se platilo 1000Kč a taky ten ekopoplatek, pokud už není zaplacen. Částka podle toho, jakou normu motor splňuje.
Nezapomeň si vzít s sebou propisku, abys měl čím vyplnit žádost o převod auta.

Kam? Vždyť jsem vám to psal. Do pojišťovny vlezte bez auta. Tam si uzavřete povinné ručení a zaplaťte ho. Dostanete tu "zelenou kartu" a s ní jděte pro auto, hačněte doňho a jeďte na Evidenční kontrolu.
Až ji absolvujete, dostanete další papír. S ním, zelenou kartou, velkým a malým techničákem, vaší občankou a kupní smlouvou se dostavte na příslušný odbor Městského úřadu a požádejte o převod vozidla na sebe.

Značky sundáš až půjdeš na přepis. Buď na parkovišti u úřadu, nebo doma a na úřad pojedeš autobusem. Na úřadě do auta nikdo nepoleze, tam se řeší už jen papíry. Protože fyzickou kontrolu čísel (karoserie, motoru) udělají na té evidenční kontrole.
Na úřadě odevzdáš starý značky, dostaneš nový, ty namontuješ na auto ještě než vyjedeš.

Michale, na řízení vozidla potřebujte řidičák, ten máte, pak doklady k vozidlu a platnou zelenou kartu. Vy koupíte vozidlo a prodejce Vám musí dát doklady od vozidla, ve velkém techničáku musí být uvedeno že je na Vás odhlášeno... změna majitele. S platnou zelenou můžete jezdit i na jeho pojistku, vše je na tom, jak se dohodnete.
Pojištění musíte stejně uzavřít, podle techničáku a je jedno kdo tam je uvedený. Pak na evidenční kontrolu. Vyplníte všechny dokumenty a zaplatíte 800Kč za převod + poplatky na podporu a sběr...eko poplatek..
Značky musíte odevzdat a dostanete nové.
Co dále není jasné?
ICQ 55180641