Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem smršťovací bužírky

Dobrý den. Chtěl jsem ze zeptat, jak se dozvim, kolik určitá smršťovací bužírka odizoluje- zatížení? Nikde u popisů v shopech jsem se to nedozvěděl..Konkrétně mě zajímá, jestli by to bylo bezpečný na 230V.. izolovat tak obyčejný šroubováky na způsob elektrikářských šroubováků (kde je kovová část krom špičky zalitá v plastu) Díky moc ze reakce. Petr

Domnívám se, že výrobce neudává u bužírek jejich elektrickou pevnost - tedy elektroizolační vlastnosti, protože je nazývá značícími bužírkami. Při stahnutí teplem se výrazně mění jejich mechanické i elektrické vlastnosti (síla stěny, ovlivnění teplem ...). U každého nářadí i jiného materiálu je podstatný atest pro konkrétní použití. Co se týká použití k izolaci nářadí, má zcela pravdu předchozí kolega. Pokud máš oprávnění k práci pod napětím, víš přesně, jak, co a čím máš dělat. Jestli oprávnění nemáš, tak to, v zájmu vyčerpání naspořených důchodových fondů, raději NEDĚLEJ !!! Nenadálé (tedy zdraví nebezpečné) situace se při dodržení závazných předpisů nemohou stát (dielektrické rukavice a obuv s atestem ...).