Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ekzém (exém) ako sa ho zbaviť ?

Zdravím, chcel by som Vás poprosiť o radu s Exémom . Exém na rukách sa mi vracia zhruba 10 rokov vždy na jeseň a na jar. Dával som kortokoidnú masť a exém zmizol do pár dní a ukázal sa až o pol roka a tak dookola. No tentokrát kortokoidna masť nezabrala, respektíve zabrala čiastočne ale potom sa exém rozrástol a vyzerá zhruba 2 mesiace rovnako. Kortokoidnu masť som prestal používať, nemá to zmysel. Skúšal som kalciovú masť Calcium pantotenat, ktorá sa zdala, že čiastočne pomáha, no po čase mi tiež nerobila dobre. Ďalej som skúšal prírodný kokosový olej, ktorý tiež nerieši situáciu, síce je to účastná vec. Kokosový olej veľmi dobre vsakuje do pokožky a hĺbkovo ju premastí. Teraz na exém nedávam nič okrem koloidného striebra 10ppm a k tomu pijem 25ml. denne koloidné striebro 20ppm. Skúšal som na exém dávať aj koloidné striebro 20ppm, no nerobilo mi až tak dobre ako 10ppm, čomu tiež nerozumiem. Čiže exém postrekujem asi 20 x denne len koloidným striebrom 10ppm čo sa zdá, že mi robí zatiaľ najlepšie zo všetkého. Zhruba 10 ty deň vyzerá exém rovnako. Skúšal som postrekovať exém 20 aktivovanímy MMS, tiež to zrejme nezaberá.
Neviete prosím niekto okrem redukovania stravy poradiť ako sa exému zbaviť ?

Presne takéto problémy mala moja manželka. Dokonca si prešla podobnými pokusmi ako Ty (okrem striebra).
Až kým vyskúšala toto:
http://www.docsimon.sk/tovar/dr-michaels-mast-250g

Poradila jej to známa (tiež problémy s exémom), ktorá sa s krémom stretla v Austrálii, resp. bola na vyšetrení u lekára, ktorý ten krém vyvinul.
Na exém sa krém používa inak ako na psoriázu. Počas prvých 6 týždňov 2x denne a 4 hodiny po nanesení neísť na slnko. Dovtedy by mal exém zmiznúť a potom už stačí len udržiavať v prípade, že niečo vyskočí.
Počas prvých aplikácii sa môže dostaviť výrazný pocit svrbenia, prípadne pálenia (to sa stalo mojej manželke). Netreba sa nechať odradiť, do pár dní to prejde.
Hoci je na kréme napísané, že nepoužívať na tvár, manželka ho po konzultácii so známou aplikovala aj na tvár bez akýchkoľvek problémov.

U mojej manželky boli výsledky úžasné už po 4 týždňoch.

Všetky informácie, ktoré som napísal sú bez záruky a vychádzajú z osobnej skúsenosti.

Jo, ja ji pouzivam na lupenku a super. mimochodem, ma to i pomerne hodne testu od lekaru - kapacit v oboru, u nas napr. prof. Novotny (kdo ma lupenku zna) studie-produktu. Chce to trpelivost, ale vetsinou plati, ze co se rychle ztrati, rychle se vrati a naopak.

Ale taky je fakt, ze trebas par let mi nefungovalo vubec nic (krome koupeli v TOMESE) a pak mi nahodne udelali vytery krku (porad jsem tak nejak "posmrkaval a pokaslaval") a zjistili zlatyho stafylokoka a jeste navrch nejakyho streptokokoka. Cimsi to utloukli a mesic na to se to zaclo vsechno ztracet. Ne ze bych mel plet jak modelka, ale sem tam tech par flicku tuknu Michaelsem a pres leto vubec.

Nicmene, kazdy kdo ma ekzem, lupenku nebo podobnou jinou lahudku tak vetsinou moc dobre vi, ze na to neexistuje zadna jednoducha obecne platna odpoved. Zalezi na kazdem, je to detektivni prace, hledat co ti vadi, kamosovi se treba zhorsi exzem kdyz se dostane do styku s rajcaty atd. Hlavne hodne spat, pit, bejt v poho, nestresovat se a nezit tim. Osobne mi pripada, ze kdyz se k temhle "vadam" clovek postavi tak nejak chlapsky bokem, tak je to prestane bavit a jdou si hledat nekoho, kdo se s nima bude vic zabejvat ;-

Osobne bych ale pripadne podobne diskuze smeroval spise do jinych for (na lupenku je to treba tohle index.php) ale bacha, na ty fora podle mne pisou jen ti co to maji fakt v blbym stavu a hodne se tim zabyvaji. Takze to tam muze byt ponekud depresivnejsi...

Jo a jeste jedna vec me napadla - muj druhej synek mel od narozeni taky ekzem a tak jsme zkusili co radil kdysi muj deda (vyborny, nicmene vseobecny, doktor) a sice veprovy sadlo. Mama nam ho vzdycky naskvarila, zena mi udelal skvarkovy placky a sadlem jsme mazali miminovi zadek. Krome toho ze krasne vonel jako pecinka :-) se mu to taky vsechno ztratilo. Nema vubec nic. Ale názory jsou na to různý...

sakra, odpovidam na starej prispevek a ani vymazat to uz nejde, no tak nic, tak to tu holt zustane no....

PRO ADMINA - nedalo by se prosim nejak treba barevne oznacit pripevky vznikle pred dlouhou dobou - tady ten nekdo reinkarnoval, ja si toho nevsim a odpovidam na dotaz stary 4 roky. A uz se mi to stalo po nekolikaty...

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
- Pilot nehnevaj sa na masť za 77 € neverím ! Vyskúšal som už dosť veci, ale toto je brutálna cena za niečo čo len skúsim.
- jano225, o konopnej masti a oleji som už dosť počul, že pomáha na exémy, ale nie výrobky z lekárne z technického konope. Tie konopné veci zháňam, len na to treba opatrne tu na SK.
Dnes je druhý deň, čo postrekujem MMS a zdá sa, že sa to pomaličky zlepšuje. Držte palce prosím.
Ak niekto má nijaké skúsenosti ako sa zbavil Exému prosím píšte mi.

I to technické konopí velmi dobře mastí a zklidňuje. Máti používá na lupenku mast, krém je jí málo.
Ohledně masti od michaelse, udělali tomu velkou reklamu, nějaké kožní oddělení to testovalo, lidi byli hodně natěšení, ale pak v diskuzích hodně lidí vyjádřilo zklamání. Vzhledem k rozsahu plochy to bylo finančně neúnosné.
A pomoct může i Zyrtec (cetirizin) na snížení reakce organismu. Brát na noc, jinak je člověk jak chodící náměsíčník.
A pak dieta, EFT a jiné.

Ďakujem Pilot, Aqua Salamandra od magistra Jeffersona nieje MMS :)
MMS "Miracle Mineral Supplement" objavil p. Humble. Jedná sa o roztok Chloritan sodný 28% NaCIO2)aktivovaný kyselinou citrónovou. Samozrejme pred pužívaním tohto roztoku odporúčam preštudovať knižky, ktoré vydal p. Jim Humble. Dajú sa stiahnúť s netu v českom jazyku. Ak to niekto chce skúšať dôrazne upozorňujem všetko podrobne naštudovať lebo sa jedná o nebezpečnú vec pri neodbornom poúživaní. Ak niekto má chuť, je to fakt zaujimavé čítanie. Ja to zatiaľ testujem na exéme čo mám na rukách. Zaberá to veľmi pomaličky, ale je zaujimavé čo som mal malé výrastky na rukách odpadli prvý deň !

Dobrý den,
podle všeho co zde píšete, tak jste zatím zkoušel ekzém léčit zvenku. Myslím, že by mohlo zabrat, kdyby jste se vyčistil uvnitř, hlavně střeva a celkově. Jestli ekzém máte už tak dlouho, bude to chtít trpělivost a nemůžete očekávat výsledky hned. Problém nějaký čas trval a nějaký čas potrvá ho odstranit.
Zkusila bych čistě přírodní produkty na vyčištění těla. Jste na něco alergický?
Pokud si chcete o tom více promluvit, napište mi svuj email.

Souhlasím s tímhle pohledem punkturrtle, zvenku už jste zkusili všechno možné, teď je zřejmě čas zkusit se pročistit zevnitř, existují totiž názory, že na kůži se vyráží něco, čeho se tělo nemůže jinak zbavit, takže je třeba ho toho zbavit. (jinak řečeno ošetřování zvenku neřeší problém ale jen následek).
Sám se zkuste zamyslit, jak a čím se stravujete, a zkuste se ve svém okolí zeptat na radu léčitele.
Vhodná střídmá nezatěžující strava by mohla pomoci, možná cílená a kontrolovaná hladovka, do svého denního programu zařadit dlouhé pobyty či sport na čerstvém vzduchu, pobyt u moře by měl určitě aspoň krátkodobě pomoci.
Každopádně jste na dobré cestě, když už kortikoidy nechcete.
Přeju hodně štěstí, je a bude to boj!

KOnopnou mast doma vyráběnou používám také. ALe tohle si myslím, je něco jiného. Prvotně bych problém viděla uvnitř organismu. Může to býi i reakce na antikoncepci, ale na cokoli jiného. Zkusila bych určitě širokospektrární antibiotika i třeba v kombinaci s mastí. Mám s tímto 3 zkušenosti, dvakrát mi doktorka sdělila, že mám atopický exém a od konce života o budu muset respektovat. Byla jsem z toho dost na dně, nesmět se malovat, používat jakýkoli krém, jen nějaký sradlouny z lékárny,... Prdlajs, první příčinou byla antikoncepce, ale ty problémy se projevily až po pěti letech užívání! Druhou příčinou bylo taky něco špatně uvnitř, antibiotika pomohla a už 6 let ani pupínek. Vím, že to je špatný příklad,ale to samé u mého psa. Téměř 4 roky ho léčili na různý exémy a alergie. Měl po těle úplní lysiny. Potom další vet nasadil antibiotika a podpůrné masti. Antibiotika bral sice asi pů roku, ale konečně po 4 letech má už 3 roky zcela pokoj. Takže prvotně bych příčinu viděla ve vnitřích orgánech.

Napíšu tu, jak se mi podařilo pomoci mojí dceři. Protože ekzémy i spousta jiných kožních problémů jsou v podstatě snahou organismu zbavit se jedů, které nestačila odstranit játra nebo ledviny, jde o to, vyčistit organismus. Dcera musela vydržet alespoň jednodenní hladovku, pila v té době krev čistící čaje, především kopřivu. Dokonce jsme podaly i klystýr, aby ve střevech pokud možno nic nezůstalo. Potom jsme nasadily tak zvaný španělský plášť. To znamená obléknout se do mokrého pyžama a zabalit se do teplé deky. V tomto španělském plášti je potřeba zůstat minimálně dvě hodiny. Pokud pacient při tom usne, nic se neděje. Může zůstat zabalený v posteli klidně i přes noc. Potom je potřeba se osprchovat. Celou věc stačilo ještě jednou zopakovat. Od té doby uplynulo už víc než patnáct let a ekzém (po celém těle a velmi svědivý) se už neopakoval. Ještě musím dodat, že před tím jsme také vyzkoušely všechno možné a dcera se trápila více než rok, rozškrábaná do krve a ekzém (pravděpodobně atopický) se neustále zhoršoval.

Dobrý den, velice ráda bych se s Vámi podělila o naše zkušenosti, jak bojovat s alergiemi a atopickým exémem,s čím máme zatím dobrou zkušenost my.....náš teď už dvouletý syn začal ve třech měsících trpět na alergie a s tím spojené i exémy.Hodně se mu to dělalo na rukách, nožičkách a potom už i na obličeji,škrábal si to až do krve,byli jsme už jeden čas zoufalí! Nepřišli jsme vůbec na to co mu vlastně vadí,na co má tu šílenou alergii.Skončili jsme nakonec na alergologii a kožním,dali nám antihistaminika a mastičku s kortikoidy...:-(
Od mé sestry jsme se po Vánocích dozvěděli o čínských bylinkách od české firmy OKG a zkusili je,i když ze začátku trochu s nedůvěrou...protože těch všelijakých přípravků a všelijaké alternativní medicíny už je k dostání hodně a připadalo nám to všechno co jsme už vyzkoušeli skoro stejné...a bohužel všechno jen vyhozené peníze...Ale poprvé nás tohle OPRAVDU A UPŘÍMNĚ NEZKLAMALO!!
Momentálně to náš malý užívá už přes ty tři měsíce jak vnitřně,tak i promazáváme kůžičku a musim říct,že jsou už hodně vidět dobré výsledky!Má teď jenom jeden flíček pod kolenem a ten ho nesvědí, neškrábe se.. Přitom jí dá se říct cokoliv(kromě nějakých hodně alergenních potravin,ty raději oželíme..) a žádný Fenistil ani jiná antihistaminika už právě od těch Vánoc neužíváme.. opravdu super:-) také velmi věřím,že důležité je vyčistit tělo,hlavně střeva a játra od všech jedů a toxinů nahromaděných,celé tělo odkyselit,nastartovat imunitu,zkrátka řešit tu příčinu nemoci nejprve zevnitř a né jenom ten důsledek na kůži v podobě exémů a svědění . Bohužel všichni máme tendenci to stále dokola mazat mastmi jen zvenčí nebo alergické reakce tlumit antihistaminiky a neřešíme vůbec to, co se děje uvnitř nás,s našimi orgány. Věřím,že my jsme teď na dobré cestě a z toho mám ohromnou radost :-) Myslím,že není pozdě začít řešit to jinou cestou než jen do sebe cpát pořád dokola spoustu chemických léků a kortikoidů,to je až ta poslední možnost,když už nic nezabírá..chce to jen rozhodnout se a změnit to od základu onemocnění...nechci nic vnucovat,ale pokud by Vás to zaujalo a chtěl to někdo probrat a poradit víc přes soukromou zprávu, jak se s tím dá bojovat, moc ráda napíši víc informací, protože já sama jsem díky těmto skvělým výsledkům začala s firmou spolupracovat,víc se o to zajímám a my sami si takto alespoň na ty naše výrobky můžeme tímto způsobem něco přivydělat a zároveň tak pomoci i ostatním lidem......můžete se podívat zde a něco si o tom také přečíst...www.nepovolenareklama.cz nepovolenareklama@seznam.cz (r.č. 03-010728)
V pripade komercnych informacii sa obratte na naseho reklamneho manazera advertising ( (fleg)

kaculinka.....

Další odkaz na výrobky s úžasnými účinky. Ty ceny jsou také nemravné.
Tyto nabídky opravdu spoléhají na zoufalost lidí s ekzémy, kteří jsou někdy ochotní koupit už cokoli "zaručeného". Z vlastní zkušenosti vím, že si ekzémy žijí vlastním životem a běžně používané preparáty je jen zmírňují nebo naopak. V podstatě se s tím musí člověk naučit žít. Potvrzuje 9 lékařů z 10. U dětí je velká šance, že puberta problémy vyřeší. Ovšem u dospělého, u kterého se první ekzém dostavil v pětačtyřiceti, moc vyhlídek není. Částečně opravdu pomáhá životospráva, život bez stresu, moře, slunce v zimě, zkrátka Sci-fi. To ale s běžným všedním dnem nemá nic společného. Takže zbývá neškrábat :-(

Nejlepší by bylo za pouhých 30,- Kč poplatku se nechat vyšetřit specialistkou (specialitou) kožním lékařem (na dermatologii) a léčit se jím předepsanými farmaky. Na bezplatnou lékařskou péči je nárok daný ústavou a je to lepší než dělat se zdravím pokusy a omyly.

Ahojte, ja používam šípkový olej značky topvet cca 2 polievkové lyžice, ktorý je zmiešaný z klasickou modrou niveou 50 ml.

Samotným šípkovým olejom som si vyliečil mokvavý exém. Nivea je jediný vhodný krém, ktorý mi nedráždi kožu ako doplnok na suchú atopickú kožu na doliečenie suchej atopickej kože je jedinečný. Tak isto šípkový olej je jediný, ktorý mi zabral na mokvavý exém. Hlavne žiadne parabeny a hydratačné látky pri mokvavých exémoch!

No, a táto kombinácia modrej nivei a šípkového oleja zas brutálne omladzuje.

Je to vynikajúce...

Nevím, jestli Vám to pomůže. Ale já jsem se jako zázrakem zbavil atopického exému na rukách (už několik let mám klid), když jsem si zakoupil balzám na kožené boty. Téměř každodenním matláním bot se exém na rukách prakticky ztratil, a stejnou zkušenost má i moje dcera, která trpěla stejným problémem a na mé doporučení si ho koupila taky. Na výsledku má nejspíš největší podíl včelí vosk a výtažek z měsíčku lékařského. Opravdu nechci dělat reklamu, ale na tenhle výrobek prostě nedám dopustit...:-)

Od malička jsme s bráchou bojovali s atopickým ekzémem, který máme po matce.Brali jsme nejrůznější masti, už si ani nepamatuji názvy, pač už na to netrpíme.
Někdy v roce 1991 matka koupila nějakou knižku o bylinkách a začaly jsme pít pravidelně kopřivový čaj od té doby ekzém zmizel.Čaj piju jen na jaře, když rostou kopřivy.Prodávají i sušené, ale není to tak učinné či to trvá déle, než ekzém zmizí.Jen díky kopřivě jsem se zbavil úplně ekzému, tak jsem hrozně rád, když si vzpomenu na to, jak jsme trpěli. Kopřiva čistí krev a prý pomáhá i na akné.

A kupuješ ho za 200,-, nebo za 85,-

Tak odkaz je fajn, ale vzhledem ke 130 KČ poštovnému to stejně vyjde na nějakých 215 KČ.... :-/
Já ho kupoval zatím dvakrát (ta pixla s přehledem vydrží minimálně 2 - 3 roky), poprvé na výstavě "Člověk v přírodě" v Lounech, a naposled na burze v Mostě. A vždycky to bylo okolo stovky, možná do 120 KČ ;-)

Nevím, zda Vám takto již někdo neodpověděl, nečetl jsem všechny odpovědi: zadejte si na google CHYTRÁ HOUBA,existuje několik variant např. na plíseň nehtů apod., domnívám se, že některá z variant by měla pomoci. Přeji úspěch!!! jak123@email.cz