Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s bojlerom Dražice TO 20 - pretekanie cez ventily

Ahojte.

Mám dva bojlery Dražice TO 20.
http://www.dzd.cz/cs/elektricke-ohrivace-vody-zave sne-svisle-tlakove/#to20

Oba boli namontované v priebehu jedného týždňa. Každý z bojlerov montovala iná partia. Oba bojlery však vykazujú tú istú vadu - veľmi výrazné pretekanie cez ventily.

Na fotke je znázornené, kadiaľ voda vyteká.

Prosím o radu, čo s tým. Bojlery sú oba nové, pripojené na ten istý rozvod vody.
Je to zle zapojené inštalatérmi?
Sú vadné ventily?
Niečo iné?

Zároveň prosím o vysvetlenie, čo sú diely označené na fotke 1, 2 a 3.

Ďakujem za všetky rady aj za prečítanie.

Ak ventily pretekajú, ako prvé vykonaj ich prepláchnutie. Jednoducho na pár sekúnd, ventil otvor, nechaj chvíľu pretekať vodu, uzatvor a sleduj následný stav. Prípadne postup opakuj 2-3 krát.

Ak sa to nezmení a naďalej prepúšťajú, ventily sú vadné, poškodené. Vymeniť.