Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HECHT versus WEIBANG

Ahoj všem, na jaře budu kupovat novou sekačku, má někdo zkušenosti s firmami HECHT a WEIBANG? Mám vybrány tyto sekačky: HECHT 553 AL nebo WEIBANG WB 536 SB V-DOV:
http://zelezarstvi-soukup.cz/eshop/cs/sekacky/507- motorova-sekacka-s-pojezdem-hecht-553-al-5-in-1.ht ml
http://www.hobby-planeta.cz/d/weibang-motorova-sek acka-wb-536-sb-v-dov-3v1/
Weibang - větší záběr, silnější motor, spojka proti nárazu na kliku, větší koš
Hecht - hliníkové šasí, různá velikost kol (výhoda při přerostlé trávě), dobrá zkušenost kamaráda přímo s tímto typem.
Oboje dostatečně silné, Hecht - Německý - montáž v Číně, Weibang - Belgický - montáž Itálie a Čína.
Oboje prodávají a servisují v mém dostupném okolí.
Na oba podobné recenze, takže potřebuji opravdu někoho, kdo to měl v ruce - hlavně ten Weibang.
Díky předem za pomoc.

Změna předmětu, původně: HECH versus WEIBANG (host)

Já jsem si koupil (resp. dostal k jubileu) křovinořez HECHT koupený v qelbu WERCO. Po prvním sekání se zadřel. Prý bylo vadné ložisko, to mi opravili v záruce (ptal jsem se tehdy, jestli jsem to nemohl zavinit nesprávným používáním, prý ne). Po opravě jsem s tím sekal a zadřelo se to znovu. To už mi opravit odmítli, prý to bylo špatným benzínem. Předtím jsem si v půjčovně půjčoval křovinořez Husqarna a sekal jak z praku.
Nechci nikomu radit, ale já se značce HECHT budu obloukem vyhýbat3-[

Pro zajímavost: Bylo mi doporučeno diskusní fórum co se na tuhle problematiku zaměřuje. Tak jsem se tam taky zeptal i s tím odkazem. Odkaz byl promptně smazán - stalo se mi to tam už po druhé.
http://www.zahrada.cz/forum/mala-mechanizace/krovi norez-spirit-327659/?stranka_oblast=0
Uznávám, že admini mají právo stanovit si svá pravidla a kontrolovat jejich dodržování (přiznávám se, že jsem je nečetl a asi odkliknul že je budu dodržovat) a jsou fóra kde se odkazy na jiné webové stránky nemažou a na Zahradu chodit nemusím.
Prohlašuji, že nejsem agent té firmy z odkazu a fakt mne jen zajímá jestli někdo má s tím vehementem a tou firmou osobní zkušenost.

No záleží na motoru,orig Hecht bych taky nebral,ale tady je v obou B&S, což je prý hodně dobrý výrobce. Letos prý dokonce pokořil i Hondu, která začala montovat celé motory (do sekaček a mot.pil)v Číně,čímž značně klesla kvalita.Tady jsou v Číně montovány jen celkové sestavy.Ale každopádně každá zkušenost dobrá a moc díky za info - ještě že křoviňák mám Stihl :-D:-D:-D

mrkni sem http://www.itest.cz/zahradni_technika/test-sekacky -2009.htm
Na základě tohodle jsem si Weibang koupil, po sezone provozu nemuzu rict nic spatneho, snad jen dost hlučný, hlavně ze začátku. Ale to jsem netušil, jaká to je čína, myslím, že mají jen zastoupení v Belgii kůli obchodu v EU, jinak už ten název... a na třecí spojku zapomeň, mám za to, že v reálu se jedná o nějaký segment, který prostě proklouzne nebo rovnou prdne, čímž se ochrání hřídel nebo motor, ale servis tě stejně nemine. Jo a na menší zahradu je dost těžká, kličkovat mezi stromky je fuška - máme 1000m2 a stačila by i lehčí a menší. A Hechty jsou propadákem všech testů a recenzí

Konečně odpověď, ze které se něco dozvím. Díky za ni, každý osobní poznatek je stokrát lepší, než rady typu - v krámě mi povídali že.........
Na krámy už nedám, kde prodávaj Hecht, tvrděj, že je nejlepší (na cenovou relaci), kde Wiebang, tam chválej Waibang a když prodává Monet-field,taky si to chválí, i když stejná kvalita se dá sehnat za polovic, když prodejce nenabízí každému pátému zdarma :-):-)kdopak mu to asi zaplatí?Že by ty čtyři ostatní?
Prostě, tento dotaz byl myšlet tak, aby mi poradili lidičky, kteří to maj doma a jsou nebo nejsou s tím spokojeni, ne ti, co to stopro věděj, protože to povídala Máňa z kravína:-):-)

Já ji koupil 2010 a používal už dvě léta - potvrzuji že je těžká a kličkování obtížné. Ale když se naučíš není to problém. Mám s motorem BS675 - stejný motor používaly i sekačky Partner a Husquarna se kterými jsem ji porovnával. Jestli je motor vyrobený v Číně nevím, viditelně se ale odlišuje od těch levnějších. Hlučnost myslím standardní, žádná hrůza. Mne oslovil ten třecí kotouč. Už jsem i najel na pařez a sekačka vydržela, sekal jsem dál. V motorech se nevyznám, takže nikdy nevím kde je filtr a na kterou stranu ji mohu při čištění naklonit. Na motoru je tlačítko "rychlostart" - před studeným startem 3x zmáčknout = u mne spíše 5x. Když je tráva mokrá občas se mi vstupní otvor do koše ucpe, jinak se tam skládá perfektně.