Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako zistiť, či správne odteká splašková voda?

Ahojte.

Prosím o radu s takým, ehm, ošemetným problémom. Mám podozrenie, že nefunguje poriadne odtekanie splaškovej vody. Podozrenie som pojal, keď som sa snažil otestovať funkčnosť prečerpávacej stanice. Do WC misy som dal toaletný papier a spláchol som. Presunul som sa k prečerpávacej stanici a pozoroval som, čo sa bude diať. Dĺžka potrubia je cca 16 metrov, spád je cca 1-2 cm na meter. Po cca 30 sekundách začala tenkým prúdom vtekať do stanice voda. Postupne prúd silnel, potom zase slabol, až sa zastavil. V čom je problém? Nevidel som žiadny kúsok toaletného papiera, ktorý by sa "zviezol" s vodou. Je to normálne, alebo mám problém v kanalizačnom potrubí?

Ďakujem za všetky rady aj za prečítanie.

To je normální. Máš spád 1-2%, což sice není moc, 3% by byly lepší, ale stačí také. Toaleťák když se namočí, je těžkej a celkem chytlavej. Stačí se kouskem přichytit za stěnu potrubí a už se tam přilepí a zůstane na místě. S dalším spláchnutím popojede. A něco podobného se děje i s ostatními součástmi spláchnutí (myšleno s lejnem). Takový pěkně vypracovaný lejno má svoji hmotnost a jakmile sjede z mísy do ležáku, už se mu dopředu tolika nechce. Vlastní hmotností sedá na dno trubky a proud vody ho nezvládá sebou unášet a tak čeká na další várku vody. Ono nakonec dorazí na místo určení, ale protože se dost loudá, tak mu to holt nějakou dobu trvá. A protože se cestou neustále rozmělňuje, tak tam obyčejně taky nedorazí v tuhém stavu. Zvláště při delší trase.