Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Příklepová vrtačka PARKSIDE z LIDLu

Zdravim, co říkáte na tuhle vrtačku http://lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs.xsl/index_2 1905.htm? Zrovna hledám novou vrtačku a koukám že v lidlu budou tohle prodávat. Oproti podobným vrtačkám je to za výbornou cenu. Má příklep, velkej výkon, převodovku a 3 roky záruku. Máte s nářadím PARKSIDE z lidlu nějakou zkušenost? Nechci kupovat nějakej úplnej šit, ale taky nic extra drahýho, takže se mi to zdá jako dobrá volba. Co na to říkáte?

Jestli se jedná o vrtací kladivo watch , tak bych ho určitě doporučil. Kupoval jsem ho někdy v polovině roku 2013 a maká bez problémů. Bývá v nabídce lidlu každý rok. Kupoval jsem za 1490 kč.
Vrtání do panelů (vrták 20mm bez předvrtání skrz), nebo jako sbíječka v pohodě. Zrekonstruoval jsem s ní byt v paneláku a nyní jede na baráku a melouchách několikrát do týdne (dostává pořádně na frak) bez jediného zaváhání. Podle mého cena x výkon perfektní. V diskuzích se někde udávalo, že má střeva z bošky.
Mám i jiné nářadí parkside a nikdy neměl se značkou žádný problém.

Přepínání mezi kladivem a vrtáním se nachází na levém boku kladiva a přepínání mezi příklepem a rotací bez příklepu v zadní části kladiva v prostoru madla. Oba "knoflíky" jsou červené. Jinak moje zkušenosti z tímto kladivem jsou vesměs pozitivní. Pokud je kladivo použito na bourání cihlových přístavků, osekávání omítky a bourání lehčích betonů,je vše ok a vydrží. Ale jakmile tenhle strojek začnete rasovat na hutnější beton a kameny, a neděláte přestávky, je problém a jde rychle do kopru - vznikne vůle v hlavě. Přestávky jsem nedělal, protože jsem spěchal. A když už se vytvoří vůle, může člověk zapomenout na vrtání s dlouhými vrtáky. Jinak je ale vrtání s příklepem radost a i do kamenu jde jak do másla. Doporučuji zakoupit kvalitnější násady, originál dodávané jsou nevalné kvality a nevydrží větší zátěž. Hrubé soustružení dříku vytvoří napěťové špičky a nástroj se v tomto místě zaručeně dříve nebo později zlomí.
A střeva budou nejspíš od Einhell. Důkazem bylo srovnání s tchánovým kladivem, kdy kladiva mají téměř stejný zvuk a hlavě originál dodávané nástroje jsou absolutně totožné a ve stejném místě se při práci zlomily. :-)

Až se podíváte, na koho jsem reagoval a jaké je u otázky datum, tak se začervenáte. :-)

Krom toho a budu to opakovat do nekonečna, dokud to lidem nedojde - je fuk, na jak starý příspěvek se reaguje, pokud to pomůže i osatním a pokud se přijde v dané problematice k nějakému novému poznatku či s novou zkušeností. A tohle kladivo je v Lidlu co půl roku nebo rok, takže se jedná o stále aktuální informaci.

Zdravím v diskuzi,
protože bude v nadcházejícím týdnu opět akce na toto kladivo, zajímalo by mne, zda je možnost v režimu sekání zaaretovat/nastavit sekáč do jedné polohy, ve které bude pracovat, tj. nebude se protáčet - výhodné při sundávání dlažby či obkladů.

Zítra je kladivo zrovna v akci v lidlu, takže pokud ho ještě máte v záruce, šel bych ho asi vyměnit (ale to možná nebude hned). No a jinak uhlíky. Vytáhl bych je a šel do obchodu s nářadím, kde dělají i servis a ukázal jim je. Budou nejspíše pdobné nebo stejné jako uhlíky do některého z nářadí značky Einhell.