Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Koupě flobertky

Čus. Přemýšlím o koupi pistole flobert. Má tady někdo nějáké zkušenosti, jaká ráže je nejpřesnější? Zháním nějákou co nejlevněší (třeba použitou)

loading...

Žádná ráže není přesná. Flobert není určena na přesné střílení, jen jako výcviková zbraň na krátké vzdálenosti. Prakticky dětská hračka, přesnost mizerná. Co nejlevnější bude zároveň i velmi bídná. Vyrábějí se 6 mm ME-Flobert a 4 mm Randz. Přesnost je daná zbraní, nikoliv ráží. Chceš-li střílet přesně, kup si vzduchovku, střílí daleko přesněji než flobertka. Chceš-li se však strefit zblízka do občana trvale opáleného, na to flobert stačí :-). Ovšem už nelze zaručit, kam se trefíš. Patrně mu ani příliš neublížíš, což zase není u soudu k zahození.

Těma posledníma třema větama si to nádherně vystihl :D Ale to spíš střelit do vzduchu, zalekne se stejně, ale když si koupím plynovku, tak mě bude kromě tohoto úplně k ničemu, z té flobertky si můžu občas zastřílet.
Na zastrašení je vzduchovka k ničemu :(

za prve, je absolutni nesmysl resit nejake noseni zbrane u sebe, obzvlaste pokud jde o nejakou repliku ci plynovku na zastraseni atp. to je nejjednodussi zpusob jak prijit k urazu. vytahnes plynovku nebo vzduchovku v podobe pistole a nekdo s legalne drzenou zbrani Te flakne a ja bych se mu nedivil.
Pokud chces neco nastrilet, porid klasickou dlouho vzduchovku.

Ok. Budu kupovat vzduchovku. Ta má kynetiku 2 joule, to už není pohlazení a když jich vystřelíš 15.
Potřeboval bych poradit kterou z těchto mám brát.
http://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzduchove-pistole/ vzduchove-pistole-crosman/crosman--1088
http://www.highlife.cz/gamo-vzduchova-pistole-gamo -pt-90-v2994?utm_source=heureka
http://www.kentaurzbrane.cz/volne-prodejne-zbrane/ pistole-gamo-pt80

hahá, tak tuhle pistolku bych u sebe tahat nechtěl :-):

Země původu: USA
Ráže: 4,5 mm
Celková délka: 197 mm
Délka hlavně: 70 mm
Váha: 500 kg
Pažba: plast
Systém: CO2 plyn
Úsťová rychlost: 130 m/s
Zásobník: 8 ran

K tématu už ti radit nebudu (jaksi to nemá smysl), snad jen, že pokud to chceš tahat u sebe, snaž se vyhnout napodobeninám skutečných zbraní! A pokud chceš střílet na terč, pořiď si vzduchovou pušku, nebo choď na střelnici. Pokud chceš nosit u sebe něco na obranu tak kalený teleskopický obušek (už i to se ti může vymstít, když s ním neumíš zacházet) nebo nějaký obranný sprej.

dlouhou vzduchovku mám, ale chcu něco bez nabíjení pokaždé. Sprej u sebe taky tahám, je to asi nejvíc na tu obranu majetku.
1. Obrana majetku
2. Střílení na terč
3. Obrana sebe
U sebe to asi tahat pořád je ne zrovna pohodlny, to máš pravdu.

Jak čtu tuhle diskuzi musím se smát. Jeden opálenec obvykle problém nenadělá. Větší grupa se nezalekne ani pistole - z vlastních zkušeností! To by jsi musel nosit brokovnici a mít černou kuklu na hlavě aby tě pak neudali. Nejlepší obrana je zdrhnout. Když není zbytí a útočník je jeden - teleskopický obušek. V případě obrany střelnou zbraní nejlépe .45 a být velmi velmi velmi rychlý a velmi přesný a mít jasno, že cílem je ho imobilizovat = vážně zranit.
Při takových střetech je v krvi plno adrenalinu a i když dotyčný chytne 5 ran devítkou, bude klidně pohyblivý a co víc, dokonce o tom nemusí ani vědět. Navíc k obraně pistolí dojde v drtivé většině případů, až když je opravdu horko a útočník za krkem. Bohužel vytáhnout, odjistit, zacílit trvá i mistrovi dlouho. Nemluvě pak amatérovi. Takže stejně tě pak sejme buď ručně a nebo kudlou. Takže ani zastrašovací účinek nemá význam.

Ono totiž když do někoho střelíš a neprokáže se, že tě opravdu ohrožoval na životě, jdeš sedět.
Vytáhneš i tu pitomou napodobeninku a jak na svini ho trefíš do oka a další průser je venku.
Nemluvě o tom, když netrefíš a sejmeš někoho jinýho ať pistolí nebo flobertem nebo vzduchovkou.
V průseru se nezkušenému a netrénovanému jedinci klepou ruce - míření jde někam, racionální uvažování taky. Pak můžeš velice litovat, že jsi s sebou nosil střelnou zbraň. Případně budeš pod drnem, protože jak někdo vytáhne pistoli a v okruhu je někdo, kdo ji má taky, použije ji velmi ochotně.

K přesnosti - pistole je v rámci mezí přesná od řady "Standart" a samozřejmě "Competition", délka hlavně alespoň 120 mm a nejlépe subsonic střelivo. Flobertky, malé vzduchovky, subcompacty(na výjimky),... jsou na úrovni derringerů. Pokud přesnou střelbu s levným provozem, bral bych malorážku. V opačném případě si přesnosti moc neužiješ. Spíše budeš doufat v štěstí. Zůstaň u vzduchovky a ušetříš. Ty návrhy jsou na nic

To je jedno kterou. Jsou to prakticky hračky. Mít je vedle sebe, koukl bych se na zpracování, materiál,... Účel koupě nechápu. Nejlevněší přesná levná střelba je větrovka - třeba CZ 200 S. Pak malorážka - dobré modely jsou jedny z nejpřesnějších střelných zbraní vůbec, navíc s levným provozem (střela cca 2 Kč).

dlouhou vzduchovku mám, ale chcu něco bez nabíjení pokaždé. Sprej u sebe taky tahám, je to asi nejvíc na tu obranu majetku.
1. Obrana majetku
2. Střílení na terč
3. Obrana sebe
U sebe to asi tahat pořád je ne zrovna pohodlny, to máš pravdu.

No, majetek tím neubráníš. Strach nikomu nenaženeš. Střílet na terč se s tím nedá. Sebe neuchráníš. Ani jeden bod to nesplní. Jinak psal jsi, že máš vzduchovku, ne větrovku("CO2 vzduchovku"). Dál ti to rozmlouvat nebudu.

větrovka je Co2 vzduchovka??? já mám normál lámací.
Co2 vzduchovky jsou ty co jsem tady psal odkazy. Akorát jsou krátky.
Má to sílu jako lámací vzduchovka, a tím se myslím cigán dá zahnat.
A jak jsem se díval na videa, tak to nevypadá moc nepřesně.
Tadyten šulda to trefí na potřetí (má rozklepanou ruku jak dědek) watch

Tak tohle je opravdu "flusbrok" vždyť by to neprošlo ani tričkem :-), když chceš pistolku, tak si kup LOV 21, pokud jí poladíš, tak je to velmi slušná, řekl bych až nebezpečná zbraň. A na nějakou obranu už konečně zapomeň. Tohle využiješ nejlíp, když to po někom hodíš...