Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak udělat malou FM anténu

Dobrý den,
chci si udělat malou FM anténu, něco jako toto:
http://www.t-cz.com/fm-antena-sonus-fm-pokojova-se -zesilovacem_d1229.html
ale rád bych ji umístil mimo byt, takže by tato nejspíš dlouho nevydržela na slunci a mrazu (popraskala by).
Zajímalo by mě, jest-li dipól o šíři 1,5 metru se dá nějak smotat, nebo jinak upravit, aby měl podobnou velikost, jako v odkazu.
V mých podmínkách je už i tento dipól celkem velký
http://www.t-cz.com/fm-antena-dipol-1-ruz-b-kruhov y-dipol_d1225.html
Jde o to, že nemám balkó a dům je zateplen včetně špalet. Mám možnost si větrací mřížkou vyvést kabel, ale anténa by měla být menší a lehká.
Máte někdo zkušenost s nějakou malou anténou na FM- VKV?
Děkuji předem všem za příspěvky

Já jsem si jen prodloužil dosavadní anténu rádia o další drát. Teď jí mám provlečenou přes okno ven a signál je dobrý, bydlím kousek od Brna a chytám rádia z Rakouska a když je hezké počasí tak i ze Slovenska.:-)

Kruhová anténa není do kruhu aby byla menší, ale proto aby chytala signál ze všech směrů. V případě, že máš vysílač za barákem a tudíž na něj nevidíš, musel bys použít normální dipól a pokusit se chytit odražený signál. Za cara Paňka Vaňka, se k rádiu dodával dipól vyrobený z dvojlinky, který se přidělával na okno. jinak dipol vyrobíš tak, že koupíš ten kruhový a narovnáš ho.
Jako aktivní blbec jsem se nepodíval na datum. Udělejme soutěž, kdo vytáhne nejstarší dotaz a nachytá nejvíc lidí.:-D