Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zapojiť alternátor?

Mám alternátor z Felícii 14V/55A.Je tam vestavený regler.Sú tam vývody B+ čo ide
priamo na baterku,B- to je kostra, ale je tam ešte D+ , čo pripojiť na D+ ? Chcem to dať na malotraktor - do teraz tam nebola elektroinštalácia,teraz to robím.
Za poradu vopred ďakujem.

Vážení, bavíte se tady o zapojení altíku, ale tazatel nenapsal jak to provede ohledně pohonu. Tyto skútry měli od 6 Kw výkonu až 9 Kw popisovaná 502. Při plném výkonu altík odebere z motoru cca 3 Kw, potom si kladu otázku jak se traktůrek bude chovat v tahání nářadí. Z mého pohledu by bylo lepší dát tam dynamo na své místo, které by zajistilo dostatek kapacity na požadovaná světla, nehledě k tomu, že tyto modely měly 6 V elektriku. Pro vaši informaci podívejte se na řemenice u altíku a na klice a udělejte si obrázek o točkách když fáčko taky má max 4500 n/min.

Motor 175/502 skúter má výkon 9,5k tj. 7,125kW pri otáčkach 4750ot/min.
Alternátor má parametre 14V / 55A tj. max.výkon je 14x55= 770W = 0,77kW,keď
počítáme nejakú stratu z dôvodu trení, aj tak je príkon pod 1kW.

corve43 tých 3kW-tov ako si vypočítal?

Pôvodná výroba elektriny likvidovaná,na miesto pôvodnej dynama je tam teraz
remenica,a z toho bude pocháňaný alternátor, a cez prevod aj rotačná kosačka.