Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Francouská okna - tepelný most

Dobrý den,
v současné době hledám optimální tepelně-izolační řešení pod francouzskými okny. Prošel jsem hodně diskuzí a nakonec mne zaujalo řešení viz odkazy níže
http://stavba.tzb-info.cz/cihly-bloky-tvarnice/775 5-detaily-napr-francouzskeho-okna-parapetu-preklad u-a-steny-u-pozednice-z-pohledu-tepelne-techniky

a detail
http://stavba.tzb-info.cz/docu/clanky/0077/007755o 1.jpg

Částečně jsem to zkusil na jednom okně a rád bych požádal o názor kolegy, kteří řeší či řešili podobný problém.
Tak tedy - váš názor ? Podezdít (cihly, ytong, beton..) nebo distanční "stojky", hydroizolaci pod okno? a styrodur....

Díky všem za názor.

Dobrý den, řešil jsem taktéž.
Často výrobci oken "potřebují" pevné podepření prahu, jinak se deformuje. Extrudovaný polystyren tímto pevným podepřením není, neboť se vyšlape a uvolní...

Dobré zkušenosti jsou nahradit extrudovaný polystyren pod okny a dveřmi materiálem www.purenit.cz.
Pošlou požadovaný přířez na dobírku v požadovaném rozměru, i když jsou velkoobchod.
Jedná se o odolnější materiál než dřevo i než extrudovaný polystyren a je to trvanlivé řešení...

je docela zajímavé, že má skoro stejný koeficient lambda jako pórobeton.. :-) ale cenovka bude několikrát vyšší..
ten Váš purenit má uváděno 0,080, a třeba porfix plus má 0,090, což je sice rozdíl, ale ne až takovej jako rozdíl finanční..