Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cim vycistit starou elektroniku ?

Panove, pripadne damy, prosim o radu.
Vyhrabal jsem nejakou starou elektroniku (kazetak, tuner, zesilovac,..) a jsou uz na ni znat leta.
proto bych to chtel nejak vycistit.
Jsou napriklad zaspinene ovladaci prvky, hlasitost, ovaldani kazetaku, celni panel, atd atd.

Nevite cim uspesne rozpustit a odstarnit tu zaslou spinu ?

napada me technickej benzin, lih a pouzit zubni kartacek. Ale nevim, abych to treba neposkodil.
Vetsina veci je z hliniku nebo umele hmoty.

Dik za rady..

jeste jsem narazil na jeden problem.

jeden čelni panel (hlinikovej) je nadherne lesklej, takovej jakoby nezašlej, čerstvej...
u druhyho komponentu je ten hlinikovej panel takovej jakoby trochu zmatnelej, nevyraznej
proste je jeasne videt, rozdilnost povrchů.

nevite, cim dosahnout zase u toho matnyho puvodni lesk ? Nemelo by to byt nejak agresivni metodou, protoze jsou tam ty napisy ?

nejak to zase "nalestit", necim polejt nebo nevim co...

mate nejakej tip ?