Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cim vycistit starou elektroniku ?

Panove, pripadne damy, prosim o radu.
Vyhrabal jsem nejakou starou elektroniku (kazetak, tuner, zesilovac,..) a jsou uz na ni znat leta.
proto bych to chtel nejak vycistit.
Jsou napriklad zaspinene ovladaci prvky, hlasitost, ovaldani kazetaku, celni panel, atd atd.

Nevite cim uspesne rozpustit a odstarnit tu zaslou spinu ?

napada me technickej benzin, lih a pouzit zubni kartacek. Ale nevim, abych to treba neposkodil.
Vetsina veci je z hliniku nebo umele hmoty.

Dik za rady..

vsem diky za rdy. nektere jsem vyuzil...;-)

a jeste bych mel jeden dotaz. potreboval bych nejakou "vazelinu" na tyhle stary veci.
treba promazat mechaniku kazetaku atd atd.

mam dojem, ze je na to nejaka specialni jemna vazelina, ale nemuzu si vzpomenout co je to presne zac.
napada vas neco ? dik

jeste jsem narazil na jeden problem.

jeden čelni panel (hlinikovej) je nadherne lesklej, takovej jakoby nezašlej, čerstvej...
u druhyho komponentu je ten hlinikovej panel takovej jakoby trochu zmatnelej, nevyraznej
proste je jeasne videt, rozdilnost povrchů.

nevite, cim dosahnout zase u toho matnyho puvodni lesk ? Nemelo by to byt nejak agresivni metodou, protoze jsou tam ty napisy ?

nejak to zase "nalestit", necim polejt nebo nevim co...

mate nejakej tip ?