Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde teplá voda do bojleru z topného systému

Dobrý den,mám bojler kombinovaný LOVK 80L,je napojen na topný systém,ani čerpadlo nepomůže natlačit teplou vodu do bojleru,nevím jakým způsobem to odvzdušnit a kde,oběhové čerpadlo je umístěno na zpátečce.Prosím o radu jak na to.Děkuji koumes.

Dobrý večer,tak se vracím k problému ,že se neohřívá voda v bojleru,dali jsme odvzdušňovák na místo které jste radil,ale stejně to nejde,musí to být zavzdušňené někde v bojleru,už bych s tím praštila a nejradší celý slavný bojler shodila z kopce,už fakt nevím co s tím.Díky koumes

Odvzušniť postupným plnením vody zodspodu, teda zo strany vratnej vody, topná voda musí byť počas tohto samozrejme uzatvorená a vzduch musí mať otvor kade unikať.

Otvorom pre únik vzduchu je aj netesnosť niektorého spoja potrubia, ktorú dočasne vytvoríš počas naplňania. U klasického, ocelového potrubía nie je problém povoliť niečo.

Pro upřesnění: Máte expanzní nádobu tlakovou, nebo klasickou otevřenou? V případě klasické musí tato být umístěna (jinak to ani nejde) výše, než všechno ostatní v systému. Při odvzdušňování je třeba doplňovat vodu.
V případě tlakové expanzky je též potřeba doplnit vodu, která vyplní prostor po vzduchu a navíc je třeba kontrolovat tlak. Pokud je přetlak v systému malý k odvzdušnění nedojde.
Pokud je tlak v pořádku a dost vody, musí vzduch uniknout přes odvzdušňovák.
Při odvzdušňování je vhodné vypnout oběhové čerpadlo. Je-li na zpátečce, vzduch pomáhá nasávat, místo odvzdušnění.
Jsou li u bojleru na topné vodě ventily s přednastavením, nejsou nastaveny na velmi malý průtok?

Honza
Zdravím, mně tam topenáři taky odvzdušňovák nedali, takže to taky nemělo šanci topit. Odvzdušňoval jsem to povolováním trubky u bojleru, to mě ale přestalo bavit, tak jsem si nechal odvzdušňovák dodělat. To je ale taky na prd, protože furt musím dopouštět vodu a dotlakovávat, jakmile je nižší tlak, nemá to šanci topit. Čerpadlo tam nemám žádném, je to brané z malého okruhu.